Podcast:Modrá vlna

Donald Trump, francúzske víno a digitálna daň

06.08.2019

Možno si niektorí z vás všimli vyhlásenie amerického prezidenta pána Trumpa o tom, že americké vína sú lepšie, ako francúzske. Od človeka, ktorý je známy tým, že nepije nielen víno, ale žiaden alkohol, to na prvé počutie môže znieť trochu, čo ja viem, zvláštne.

Ale tento výrok má svoju logiku v kontexte nového francúzskeho zákona o zavedení digitálnej dane a vlastne úplne bytostne súvisí s európskou politikou, s rastúcimi ambíciami Európskej únie na medzinárodnej scéne, ale aj s tým, ako tieto ambície niekedy predbiehajú schopnosť členských štátov uprednostniť spoločný záujem pred tým vlastným.

--- Send in a voice message: https://anchor.fm/modravlna/message

Podcast Modrá vlna je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK