Spriatelenie so zlodejom a kabát za stotisíc
20:49
Podcast: Mimóza

Spriatelenie so zlodejom a kabát za stotisíc

16.04.2021

Sú dve. Herečky, jedna z národného divadla a druhá z undergroundovej nezávislej scény. Jana Kovalčiková a Lenka Libjaková. A komentujú: správy z domova aj zo sveta, ale tak trochu inak. Víkendový podcast Mimóza prináša pozitívny a niekedy aj trošku dekadentný pohľad na život.

Témy tohtotýždňovej Mimózy:

Kaštieľ v Čunove, vzácna pamiatka z polovice 18. storočia, prejde rekonštrukciou. Cenné architektonické prvky sa zachovajú a túto - za normálnych okolností výnimočnú, teraz poľutovaniahodnú stavbu si návštevníci budú môcť obzrieť v jej pôvodnej kráse. Kaštieľ navyše dostane nový zmysel – stane sa z neho Ekocentrum.

Zabudol si okuliare, a tak nechal šťastie náhode. Normálne by si vybral dátumy narodenín rodinných príslušníkov, len tie považoval za šťastné čísla. Jeho krátkodobá zábudlivosť sa mu však napokon vyplatila. Len vďaka nej Denis Fawsitt, 80-ročný Brit, vyhral v súťaži Euromilióny viac ako sto tisíc libier.

Bolo to na jar 2015, keď maliarke Barbore Kysilkovej volali z galérie v Osle, že z galerijných priestorov ukradli dva jej obrazy. Jeden z obrazov sa našiel, druhý - s názom Chloe & Emma - je naďalej stratený.  Nenašiel sa ani napriek tomu, že zlodeja nórska polícia vypátrala a Barbora Kysilková sa s ním dokonca i spriatelila a nakrútila o tom i film. Slovenská premiéra filmu Maliarka a zlodej bola online 16. apríla 2021 vo virtuálnej kinosále Kina Lumière - Kino doma. Film sa ešte dá pozrieť v rovnakej forme aj budúci týždeň.

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcasty@sme.sk

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty

Podporte vznik podcastu Mimóza a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme

Ďakujeme, že počúvate podcast Mimóza.

Podcast Mimóza je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SME.sk
Kategórie: Humor
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.