Ako si vybrať elektrickú zubnú kefku

23.11.2020

Piaty diel podcastu Medzi nami zubami sa venuje tomu, ako vyznať v elektrických kefkách a ako si z nich vybrať. Náš Tomáš Olšiak z Curaprox Slovensko sa rozpráva s MUDr. Pavlom Andelom. Tomáš vysvetľuje, že elektrické kefky sú veľmi dynamicky rastúci trh, je ich niekoľko druhov, a je dobré vedieť základné rozdiely, aby ste sa mohli správne rozhodnúť, ktorú si vybrať.

Doktor Andel v podcaste hovorí, že je dôležité si vybrať elektrickú zubnú kefku, ktorá vám nespôsobí obnažené a citlivé krčky. Existujú rotačné elektrické zubné kefky (väčšinou s guľatou hlavičkou, ktorá sa točí), a potom vibračné, sonické zubné kefky. Práve vibračné sú šetrnejšie k zubným krčkom a aj lepšie odstraňujú zubný povlak. Tie môžeme ešte deliť na sonické a hydrosonické.

Hlavný rozdiel medzi sonickou a hydrosonickou elektrickou zubnou kefkou je v tom, že hydrosonická kefka na rozdiel od sonickej dokáže narušiť zubný povlak aj bez toho, aby sa ho vlákna kefky priamo dotýkali. Podrobnejšie to vysvetľuje doktor Andel v podcaste. Hovorí tiež, pre aké typy ľudí je sonická kefka dobrým riešením a odpovedá tiež na otázku, či elektrická kefka čistí zuby lepšie než manuálna.

Podrobnejšie vysvetlenie, aj to, ako presne používať hydrosonickú zubnú kefku hovorí doktor Andel v podcaste.

--

Súvisiace články:

• Elektrická, rotačná, sonická kefka. Buďte smart a uľahčite si to v kúpeľni - https://www.curaprox.com/sk-sk/elektricka-rotacna-sonicka-kefka-budte-smart-a-ulahcite-si-to-v-kupelni

--

Spomínané produkty:

• Hydrosonické zubné kefky Curaprox - https://www.curaprox.com/sk-sk/hydrosonicka-kefka

--

Ak sa vám podcast páči, nezabudnite ho ohodnotiť vo svojej podcastovej aplikácii a odporučiť známym.

--

Sledujte nás na sociálnych sieťach:

Facebook: http://www.facebook.com/curaproxslovensko

Instagram: http://www.instagram.com/curaproxslovensko/

--

Zubná karta je vernostný systém Curaprox na Slovensku: https://www.zubnakarta.sk

Produkty Curaprox si môžete objednať aj cez náš eshop: https://shop.curaprox.sk

Ďalšie informácie nájdete na našom webe: https://www.curaprox.com/sk-sk

Podcast Medzi nami zubami je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Zdravie
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK