Martinus podcast

Martinus podcast

Knihy cez uši. Novinky na knižnom trhu, rozhovory a všetko o tom, prečo je čítanie skvelé. Vytvárajú knihomoli z kníhkupectva Martinus.

Podcast Martinus podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (100 epizód)

05:42
  
30.08.2021

Letom knižným svetom - Novinky od vašich obľúbených autorov

Najnovšie knižné novinky ukrývajú hneď niekoľko titulov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Potešíme všetkých fanúšikov a fanúšičky ilustrovaných, skutočných a fantastických príbehov. Nezabudli sme ani na novinky, ktoré čoskoro prídu do kníhkupectiev, od vašich obľúbených autorov a autoriek. Vo vid...
02:49
  
12.08.2021

Čitateľský klub - Osobná spoveď o úniku zo sveta plného pravidiel

KNIHA MESIACA AUGUST Priatelia, v auguste sa spoločne začítame do knihy Neortodoxná z vydavateľstva Aktuell. Deborah vyrastala vo svete, kde sa všetko riadi podľa neúprosných pravidiel a zvykov, ktoré rozhodujú o všetkom, počnúc tým, čo si smie obliecť, s kým sa smie rozprávať, až po to, čo smie a...
15:37
  
20.07.2021

A čo môžem urobiť ja? – Tipy zo Zeleného Martinusu 1

V Martinuse často premýšľame, ako vieme udržateľne pomôcť životnému prostrediu, a väčšie i menšie nápady sme združili pod internú iniciatívu Zelený Martinus. Určite vás neprekvapí, že v Zelenom Martinuse nás často inšpirujú knižky! :-) Radi by sme sa s vami podelili o rôzne čitateľské tipy, keďže ve...
03:01
  
14.07.2021

Čitateľský klub - Trevorov skutočný príbeh o ceste za šťastím

Trevor Noah sa narodil ako syn juhoafrickej matky a švajčiarskeho občana. V čase apartheidu boli vzťahy medzi partnermi odlišnej farby pleti neakceptovateľné a pokladali sa za trestný čin. Trevor bol dieťa, ktoré sa vlastne nemalo narodiť, a tak ho museli skrývať. Zažil chudobu, prejavy rasizmu, ale...
08:50
  
25.06.2021

S trochou fantázie - Výchova fantastickej mládeže

Premýšľate niekedy nad tým, ako posunúť svoju záľubu vo fantastickej literatúre aj na nasledujúcu generáciu? Niekedy možno stačí jediná správna knižka v správnom čase... ale prečo neskúsiť pripraviť hneď celú čitateľskú cestičku? :-) Napíšte do komentárov aj svoje tipy na fantastickú literatúru pre...
05:43
  
23.06.2021

Čítaj ušami - Audioknihy na každý deň

Psst, počuli ste už, že jún je Mesiac audioknihy? Čítať ušami svoje obľúbené príbehy môžete takmer kdekoľvek. Audioknihy, či už vo formáte MP3 alebo na CD, sú skvelými spoločníkmi pri športovaní, upratovaní, cestovaní a hravo zabavia aj tých najmenších čitateľov :-)
02:59
  
10.06.2021

Čitateľský klub - Pohodová detektívka pre všetkých

V našej novej rubrike Čitateľský klub vám budeme pravidelne predstavovať Knihy mesiaca, ktoré spolu s ostatnými knihomoľmi a knihomoľkami čítame v našej skupine na Facebooku. Na jún sme pre vás vybrali pohodové čítanie, ktoré uchvátilo milióny čitateľov po celom svete. Štvrtkový klub detektívov je p...
07:36
  
07.06.2021

Džejnina knižnica - Oddychovky aj náročnejšie čítanie

Naša Džejna často počúva o tom, aké depresívne, smutné a melancholické knihy číta. Niežeby to nebola pravda, ale tentokrát pre vás okrem náročnejšieho čítania vybrala aj dve parádne oddychovky :-) Nechajte sa inšpirovať jej knižnými tipmi, veríme, že si niečo skvelé na čítanie vyberiete :-)
12:16
  
07.06.2021

Adriana Totíková: Prečítam ti rozprávku

Milí rodičia, teraz nastal čas na váš zaslúžený oddych! Režisérka a herecká koučka Adriana Totíková prečíta vašim deťom rozprávku z knižky Max a Lea.
05:15
  
31.05.2021

S trochou fantázie - Píšte všetci sci-fi perom!

Vážení fantasti, vážené fantastky, pomaly dvíhame zrak od stránok a monitorov a nesmelo ho zaostrujeme do kamier, aby sme opäť zaplavili Youtube a podcasty knižnými tipmi. Avšak, v očiach sa nám zračí i naliehavosť! Píšte všetci sci-fi/fantasy/horor perom, koniec mája sa blíži a iný deadlajn nebude!...
12:54
  
23.12.2020

Danica Jurčová: Prečítam ti rozprávku

Milí rodičia, teraz nastal čas na váš zaslúžený oddych! Herečka Danica Jurčová prečíta vašim deťom úryvok z knižky O kaštieli v šírom poli.
03:30
  
15.12.2020

Príbehy, ktoré vás chytia za srdce

Našu Džejnu sme dlhšie nevideli, pretože zodpovedne trávila čas doma. Aj vďaka tomu mala čas viac čítať a tým pádom vybrať pre vás tituly, ktoré by sa mohli páčiť či už vám alebo vašim blízkym.
27:07
  
09.12.2020

Judita Hansman: Prečítam ti rozprávku

Milí rodičia, teraz nastal čas na váš zaslúžený oddych! Herečka Judita Hansman prečíta vašim deťom úryvok z knižky Rozprávky pre neposlušné deti.
10:36
  
07.12.2020

Petra Dubayová: Prečítam ti rozprávku

Milí rodičia, teraz nastal čas na váš zaslúžený oddych! Herečka Petra Dubayová prečíta vašim deťom úryvok z knižky Rozprávky do postieľky.
05:37
  
25.11.2020

Koniec sveta ľuďom s fantáziou nepokazí deň!

Vo všetkých dnes spomínaných knižkách nastáva koniec vesmíru, sveta, planéty, alebo aspoň spoločnosti, akú si vysnívali optimisti. Zaujímavé je, že kvôli tomu nikto nevešia hlavu! Rozpad starého a známeho sa stáva novým začiatkom, zdrojom zábavy, či dôvodom byť cool ako Keanu Reeves. S týmito kniham...
10:08
  
16.11.2020

Máša Görögová: Prečítam ti rozprávku

Milí rodičia, teraz nastal čas na váš zaslúžený oddych! Herečka Máša Görögová prečíta vašim deťom úryvok z knižky Išlo vajce na vandrovku.
11:38
  
06.11.2020

Vladko Plevčík: Prečítam ti rozprávku

Milí rodičia, teraz nastal čas na váš zaslúžený oddych! Herec Martin Hronský prečíta vašim deťom úryvok z knižky Prázdniny so strýcom Rafaelom.
14:52
  
23.10.2020

Martin Hronský: Prečítam ti rozprávku

Milí rodičia, teraz nastal čas na váš zaslúžený oddych! Herec Martin Hronský prečíta vašim deťom úryvok z knižky Ujo Fiodor, pes a kocúr.
12:46
  
30.09.2020

Ján Jackuliak: Prečítam ti rozprávku

Milí rodičia, teraz nastal čas na váš zaslúžený oddych! Herec Ján Jackuliak prečíta vašim deťom úryvok z knižky Rozprávky po telefóne.
15:54
  
28.09.2020

Erik Peťovský: Prečítam ti rozprávku

Milí rodičia, teraz nastal čas na váš zaslúžený oddych! Herec Erik Peťovský prečíta vašim deťom úryvok z knižky Rozprávky z lesa.
05:18
  
12.08.2020

Zuzana Konečná: Prečítam ti rozprávku

Milí rodičia, teraz nastal čas na váš zaslúžený oddych! Herečka Zuzana Konečná prečíta vašim deťom úryvok z knižky Škaredé káčatko.
08:03
  
30.07.2020

Tomáš Krištof: Prečítam ti rozprávku

Milí rodičia, teraz nastal čas na váš zaslúžený oddych! Herec Tomáš Krištof prečíta vašim deťom úryvok z knižky Deduško Večerníček.
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.