41:29
Podcast: MAMA a ja
Hra na bicie ako rodinná terapia?
11.11.2023
🔸Totálna vypínačka a psychohygiena.🔸Kam sa hrabe terapia?
🔸Môjmu synovi sa zlepšili známky z diktátov, odkedy hrá na bicie!
🔸Jedine tu si dokážem ukľudniť tok myšlienok a sústrediť sa na jednu vec.
🔸Som v prítomnom okamihu, akonáhle začnem rozmýšľať, hneď sa pomýlim.
🔸Je to dokonalé zrkadlo môjho mentálneho stavu.
O čo ide? Hra na bicie. Povedali ti niekedy, že nemáš talent či rytmus, hudobný sluch? Marek Gregor vraví, že sa mýlili. Našťastie žijeme v dobe, kedy si vieme kompenzovať neúspešné učiteľské prístupy z minulosti a skúsiť to znova v bezpečnom prostredí. Podľa Mareka, lektora hry na bicie, nikdy nie je neskoro začať. Hľadáte neustále kvalitný krúžok pre dieťa, a potom hodinu čakáte v aute? Čo tak mať spoločný krúžok a napojiť sa na seba.
Deti skôr ako hovoria - spievajú, skôr ako píšu - kreslia a skôr ako chodia - tancujú. Je nám to prirodzené, a preto je to ideálna forma relaxu, bez potreby hodnotenia či posudzovania. Pre nás rodičov, ktorí neustále hľadáme aktívnu formu relaxu, ktorá nám pomôže presmerovať tok myšlienok. Pre deti, ktoré majú chuť skúšať všetko nové.
Chcete viesť deti k umeniu? Či konkrétne hre na bicie? Ako zistiť či je toto vhodný smer pre dieťa? Marek pútavo rozpráva vlastné skúsenosti z učenia detí, ake benefity im hudba prináša, a aký to ma vplyv na celú rodinu.
Prečo bubnovanie?
🔸Rôzne kmene využívajú bubnovanie na zmeny stavu mozgu.🔸Slúži ako nástroj na uzdravovanie, nakoľko obe hemisféry mozgu, ktoré často fungujú na rôznych úrovniach, dostávajú do rovnováhy.🔸Veda potvrdzuje, že bubnovanie synchronizuje a prepája hemisféry.🔸Integruje neverbálne informácie z nižších mozgových štruktúr do frontálneho kortexu, čím vytvára pocit vzhľadu, porozumenia, integrácie.🔸 Prevencia neurologických defektov, alebo pomoc deťom a dospelým s rôznymi poruchami učenia či sústredenia sa.🔸Hra na bicie nie je súťaž, je to tréning týmovej práce a budovania vzťahov.
Milý rodič, staň sa členom Klubu MAMA a ja buď tak súčasťou komunity, ktorá má prednostný prístup k najnovším informáciám a produktom, ktoré ti uľahčia rodičovstvo.
Sleduj tento podcast aj ako video v Klube MAMA a ja.
Podcast MAMA a ja je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.
Autor: mamaaja.sk
Kategórie: Rodina a deti