O vzdelávaní a čítaní

16.04.2020

Prečo by sme mali čítať knihy? Aké vzdelanie je najkvalitnejšie? Potrebujeme viac matematiky alebo filozofie? Jakub a Jaro sa rozprávali s Martinom Luteránom, ktorý sa intenzívne venuje vzdelávaniu už viac ako desať rokov a strávil päť rokov na univerzite v Oxforde, kde vyštudoval mastra aj doktorát.

----more----

Budeme vďační, ak tvorbu nášho podcastu podporíte finančným darom na účet:

SK15 8360 5207 0042 0502 4979 .Ešte raz ďakujeme.

V podcaste bolo spomenuté aj:

príhovor britskej kráľovnej k pandémii koronavírusu: https://bit.ly/2XBGMWZ

zoznam Great Books: https://bit.ly/3crnLe5

diskusia o vylúčení Homéra zo syllabu: https://bit.ly/3aePnBE

prírodné vs. humanitné vedy, Two Cultures: https://bit.ly/3agnJUG

rozhovor o tom ako motivovať deti viac čítať: https://bit.ly/2RI1IYs

 

Podcast Kvantum ideí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Veda, Filozofia
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK