Pôvod morálky

27.02.2020
Odkiaľ sa vzalo dobro a zlo? Je morálka dôsledkom evolúcie, vlastnosťou samotnej reality alebo iba ľudským vynálezom? Môžu aj zvieratá konať dobré skutky a byť altruistické? A sme vôbec my ľudia altruistickí alebo iba sa sebecky snažíme zachovať naše gény pre budúcnosť? Diskutujú vedec Jaro a filozof Jakub----more---- V rozhovore sme spomenuli: diskusia s Richardom Dawkinsom a inými o altruizme, https://bbc.in/2T6RKAX kniha od Michael Thomasello, A Natural History of Human Morality (Harvard, 2016), https://bit.ly/39aU4fZ epizódy podcastu Pravidelná dávka o Darwinovi a jeho teórii: PD#84: Svet pred Darwinom: myšlienka meniacej sa Zeme, https://bit.ly/2waHkHE PD#88: Charles Darwin: Život a myseľ viktoriánskeho velikána, https://bit.ly/2Tlpiu8 PD#92: O pôvode druhov: Darwinovo životné dielo, https://bit.ly/2wbCmdG

Podcast Kvantum ideí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Veda, Filozofia
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK