Filozofia mäsa

25.06.2020

Mali by sme byť všetci vegetariáni? Existujú aj morálne dôvody nejesť mäso? Majú zvieráta osobnosti ako ľudia alebo sú iba veci? O šťastí farmárských zvierat a skutočnej cene mäsa diskutujú filozof a vedec, Jakub a Jaro. 

----more----

Budeme vám veľmi vďační, ak podporíte Kvantum ideí a kvalitné vedecko-filozofické diskusie. Ďakujeme

náš účet: SK15 8360 5207 0042 0502 4979

spomínané články a knihy v epizóde:

Lori Marino, Eating someone (2019), https://aeon.co/essays/face-it-a-farmed-animal-is-someone-not-something Peter Singer, Animal Liberation (HarperCollins, 1975) Roger Scruton, Animal Rights and Wrong (Demos, 1998) Jonathon Safran Foer, Eating Animals (Penguin Books, 2009) Phiilip Lymbery with Isabel Oakeshot, Farmageddon: The Trues Cost of Cheap Meat (Bloomsbury, 2014) Jakubova epizóda z podcastu Pravidelná dávka o Singerovi a právach zvierat: https://pravidelnadavka.sk/130-peter-singer-maju-zvierata-prava-a-povinnosti/

Podcast Kvantum ideí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Veda, Filozofia
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK