Vedecké revolúcie

28.05.2020

Môžeme veriť vedeckým teóriám, keď budú v budúcnosti takmer určite vyvrátené? Ako vedecké objavy menia náš celkový pohľad na realitu? Skresľuje to, čomu veríme, to, čo vidíme? Ako si človek domýšľa príčiny a následky za pozorovaným svetom podľa toho aká vedecká paradigma práve prevláda diskutujú filozof a vedec, Jakub a Jaro.  

----more----

Budeme vám veľmi vďační, ak podporíte náš podcast a kvalitné vedecko-filozofické diskusie. Ďakujeme

účet Kvanta ideí: SK15 8360 5207 0042 0502 4979

článok, ktorý bol hlavnou inšpiráciou pre tento podcast:

https://aeon.co/essays/science-needs-the-freedom-to-constantly-change-its-mind

článok o potenciálnom objave paralelného vesmíru, ktorý spomínal Jaro: https://bit.ly/2B1ahYT

film o paralelnom vesmíre, ktorý spomínal Jakub: https://imdb.to/2X811L4

ak sa chcete dozvedieť viac o tom, kto bol spomínaný Thomas Kuhn: https://stanford.io/2AiWg8Q

Podcast Kvantum ideí je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie:Veda, Filozofia
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK