Štúdium v Dánsku očami Dánov - Christina Andreasen - (English) - Krok vpred (podcast) Audio - Roman Hutira
17:52
Podcast: Krok vpred

Štúdium v Dánsku očami Dánov - Christina Andreasen - (English) - Krok vpred (podcast) Audio - Roman Hutira

11.12.2019
Už 10 rokov patrí Dánsko ku krajinám, kde na univerzitách študuje skoro najviac slovenských študentov. V európskom hodnotení kvality a inovácie školstva si Dánsko drží miesto v prvej trojke. Dáni ako národ starnú a potrebujú ,,nových ľudí”, a aj prostredníctvom vzdelávania zahraničných študentov si pestujú budúcnosť svojej krajiny. Krajina láka mladých ľudí, do ktorých 18 rokov nemusela investovať ani euro (zdravotné, sociálne, školstvo, atď.). Na univerzite si ich pripravia a oni neskôr majú otvorené dvere na dánsky pracovný trh. Študentov, ktorí sa rozhodnú pre návrat do rodnej krajiny, vedia nepriamo zužitkovať ako ambasádorov v danej krajine, a takto si budovať možné kontakty a siete do budúcnosti. Dánske školy si v osemdesiatych rokoch minulého storočia osvojili spomínaný vyučovací systém Problem Based Learning. Štúdium na univerzite v Dánsku je rozdelené na tri časti tak ako u nás: bakalárske, magisterské a doktorandské. Najväčší rozdiel (okrem teda samotného prístupu k vzdelávaniu), ktorý som spozoroval na škole v Dánsku, bol, že samotná profesia učiteľa má vysoký spoločenský kredit. Nemal som pocit, že by moji lektori boli ,,frustrovaní” nízkym platom či podmienkami v školstve. Na prednášky chodili učiť s viditeľným zápalom, a my ako študenti sme to cítili. Osobne som počas štúdia nevnímal žiadny stres či tlak a to dokonca ani počas skúšok. Nebudem klamať ak poviem, že na vyučovanie v škole som sa dokonca aj tešil. Vedomosti nemajú žiadnu hodnotu, pokiaľ ich nevyužijete v praxi. Až 90% študijných programov v Dánsku zahŕňa buď 3- alebo 6-mesačnú povinnú stáž ako súčasť štúdia. Tú študent absolvuje vo firmách alebo organizáciách (v krajinách) podľa vlastného výberu. Stáž dáva študentom šancu skĺbiť teóriu a prax už počas štúdia. Je to príležitosť na výmenu vedomostí a testovanie zručností v reálnom pracovnom prostredí.V nasledujúcom videu nájdete informácie priamo z prvej ruky a teda od pani Christine Andreasen z Dánska, ktorá detailne opisuje pomery, vybavenie či prístup na ich univerzite v Dánsku.--Podcast Krok vpred - Inšpirácia pre tých, ktorý v škole nedávali pozor!Ďakujem ti za sledovanie môjho podcastu😊.Dúfam, že budeš držať so mnou krok (vpred) a zaujmú ťa aj ďašie videá a podcasty, ktoré uverejňujem na svojom YT kanáli (a na všetkých možných Podcast platformách). Prihlás sa na odber a podeľ sa s priateľmi o ktorých si myslíš, že ich môj obsah vie inšpirovať pokúsiť sa dosiahnuť minimálne na svoj vlastný potenicál!

See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Podcast Krok vpred je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.