Počítačove hry - závyslosť alebo učebná pomôcka - Marek Orihel - Krok vpred (podcast) Audio
30:17
Podcast: Krok vpred

Počítačove hry - závyslosť alebo učebná pomôcka - Marek Orihel - Krok vpred (podcast) Audio

21.12.2019
Podcast Krok vpred - Inšpirácia pre tých, ktorý v škole nedávali pozor!Ďakujem ti za sledovanie môjho podcastu😊.Dúfam, že budeš držať so mnou krok (vpred) a zaujmú ťa aj ďašie videá a podcasty, ktoré uverejňujem na svojom YT kanáli (a na všetkých možných Podcast platformách). Prihlás sa na odber a podeľ sa s priateľmi o ktorých si myslíš, že ich môj obsah vie inšpirovať pokúsiť sa dosiahnuť minimálne na svoj vlastný potenicál! --V Južnej Kórei sú najúspešnejší hráči hier celebrity, chodia s modelkami a majú status novodobých hrdinov.Jedninou vecou ktorá sa nemení je fakt, že všetko sa mení. Premieňame hmotný svet okolo nás, menia sa naše názory a bleskovou rýchlosťou sa mení aj náš virtuálny svet, v ktorom sa cítime azda už aj prirodzenejšie ako v „bežnej realite“.Emailov a virtuálnych identít má každý z nás založených viac, ako máme „skutočných“ priateľov. Facebooku, Instagramu, Snapchatu, TikToku poslušne odovdzávame to najhodnotnejšie čo máme – vlastný čas, na webe zarábame a nakupujeme, na webe hľadáme partnerov, sex a slúži nám ako učebná pomôcka.Samostatnou komunitou, tak trochu v ústraní bežného užívateľa PC sú hráči video hier a celý Game Market. V roku 2020 májú dosiahnuť tržby celého priemyslu 90 miliárd dolárov, ktoré majú na starosti 2,5 miliardy hráčov. Ázia je s 51.2 miliardami tržieb najväčším trhom a 80% tržieb globálneho trhu pochádza z predaja videohier a softwáru.V nasledujúcom podcaste sa dozviete informácie s pohľadu hráča PC hier. Čo mu ich hranie dáva. Dozviete sa, že aj vo virtuálnom svete hier, existuje rozdelenie na chudobných a bohatých, že aj v ňom existuje šikana. Aj vďaka faktu, že hry, ktoré sú na trhu dnes, sú oveľa viac individualizovanejšie konkrétnemu hráčovi, ako hry ktoré sme hrávali v devädesiatych rokoch my (One fits All globally). Viete si v nich kupovať zbrane, životy, skiny, svety, techniku. Viete si v nich vytvoriť personalizovanú identitu. Identitu, ktorú môžete mať radšej, ako vlastný život v realite školy, práce a rodiny.Dozviete sa, že virtuálny svet je aj možnosťou novej reality, v ktorom môže invalid pripútaný na vozík opäť chodiť, či utiahnuté dieťa z chudobnej rodiny vie žiť život, aký si predstavuje.Počítačové hry nie sú len klasickým klišé, rodičia vs. deti. Sú to aj veľké E-sports turnaje pre 20.000 divákov v hale a milióny online, ale aj napríklad bakálarsky odbor na univerzite vo Fínsku s názvom E-sports management.

See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Podcast Krok vpred je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.