Ako som zmenil svoj osud! - Samuel Žoldak - Krok vpred (podcast) Audio - Roman Hutira
26:01
Podcast: Krok vpred

Ako som zmenil svoj osud! - Samuel Žoldak - Krok vpred (podcast) Audio - Roman Hutira

11.12.2019
V nasledujúcom videu sa dozviete ako si Samuel, tým že sa rozhodol vystúpiť zo svojej komfortnej zóny zmenil život tým, že do svojho života vpustil nové situácie a ľudí. A to doslova.--Život je proces sústavného učenia sa z vlastných skúsenosti a zo skúseností iných.Na všetko v živote je správny čas, a to doslova. Prvých dvadsať – dvadsaťpäť rokov máte čas zistiť kto vlastne ste, to ako nám funguje telo a aj to, čo „tu“ vlastne robíte. Ďalších približne desať rokov máte na to, aby ste si to všetko ešte raz dobre rozmysleli a často z toho našli aj cestu von.Okolo štyridsiatky by ste mali už presne vedieť, kam smerujete. Päťdesiatka bude obdobím, kedy budete život držať pevne za uši a poriadne ho za ne ťahať. V šesťdesiatke by ste si mali nájsť čas na všetko, na čo nebol čas predtým a postupne uzatvárať veľkú kapitolu. No a ako sedemdesiatnici… tam zatiaľ aj tak nie ste.V reáliách našej stredoeurópskej kotliny sme zvyknutí, že takmer všetko a akýkoľvek nedostatok sa dá nahradiť, opraviť, či vymeniť za nový. Predstavte si ukazovateľ paliva vo vašom aute. Každou jazdou Vám palička ukazuje menej benzínu v nádrži. Ak ho miniete, znova ho doplníte a jazdíte ďalej. A teraz si namiesto nádrže a benzínu predstavte Váš čas na Zemi.Každá chvíľa je pomyselnou paličkou, ale rozdiel je v tom, že sa nedá doplniť, kúpiť, ani vymeniť…Okolo dvadsiateho roku života máte pred sebou unikátne obdobie. Fyzicky ste na vrchole síl, myseľ je bystrá a ničím nezaťažená. O ilúzie Vás ešte nik nestihol pripraviť. Povinnosti a záväzky sú stále len v matných obrysoch. Máte chuť žiť. Je čas spoznávať svet, čas spoznávať samých seba. Je to obdobie, kedy môžete riskovať bez toho, aby ste o tom dvakrát premýšľali.Žiadne hypotéky, deti, nikoho netreba nikam odviezť, doviezť, počkať, nič objednať, zaplatiť, vybaviť. Máte čas výhradne pre seba. Čas byť fakticky sebecký. Čas učiť sa jazyky, cestovať, čas na nových priateľov, lásky, nové názory, čas pracovať v zamestnaniach, ktoré Vás nikam neposunú a sú slabo platené, čas prespať kdekoľvek a s kýmkoľvek, čas byť iný, byť nezodpovedný (tú nezodpovednosť by som vymenila napr. za robiť chyby) a strácať čas s ľuďmi, o ktorých neskôr zistíte, že za to nestáli.Predstavte si, že nič z toho nezažijete, a to len preto, že sa rozhodnete ostať v rodičovskom byte o malú chvíľu dlhšie, ako je v skutočnosti nutné. Nedáte sami sebe čas urobiť niečo nekomfortné, iné – nedáte si šancu posunúť sa ďalej.--Podcast Krok vpred - Inšpirácia pre tých, ktorý v škole nedávali pozor!Ďakujem ti za sledovanie môjho podcastu😊.Dúfam, že budeš držať so mnou krok (vpred) a zaujmú ťa aj ďašie videá a podcasty, ktoré uverejňujem na svojom YT kanáli (a na všetkých možných Podcast platformách). Prihlás sa na odber a podeľ sa s priateľmi o ktorých si myslíš, že ich môj obsah vie inšpirovať pokúsiť sa dosiahnuť minimálne na svoj vlastný potenicál!

See acast.com/privacy for privacy and opt-out information.

Podcast Krok vpred je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.