11 - Piate prikázanie
38:16

11 - Piate prikázanie

13.01.2022
Je streda 22. októbra 2002, pol šiestej ráno. Miestne farníčky z dedinky Dub nad Moravou na priedomí kostola nachádzajú mŕtve telo kňaza. V roztrieštenej lebke má zaťatú sekeru. Zavraždený duchovný však v ten večer nebol jedinou obeťou nutkavej chuti zabíjať. „Čudný pocit“, ako ho neskôr pomenoval sám vrah, bol zodpovedný za ďalšie brutálne útoky na nevinných ľuďoch. Vzhľadom na vážnu neliečiteľnú poruchu osobnosti a brutalitu nezmyselného činu, bol vrah odsúdený na doživotie. Podľa svojho bývalého spoluväzňa Jiřího Kajínka je dnes spokojný na samotke, kde sa nemusí s nikým rozprávať. Ponorte sa s nami do hlbín policajných archívov a pripomeňte si tie najhrôzostrašnejšie prípady v dejinách našej kriminalistiky. Príbehom vás sprevádza herec Martin Kaprálik a psychologička Sylvia Dančiaková. Podcast Kriminálne spisy obsahuje násilné a sexuálne scény. Preto nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

Podcast Kriminálne spisy je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.