„Každý človek si zaslúži svojho psieho priateľa,“ tvrdí spisovateľ Filip Rožek
34:13

„Každý človek si zaslúži svojho psieho priateľa,“ tvrdí spisovateľ Filip Rožek

17.12.2020

Hosť podcastu: FILIP ROŽEK, český spisovateľ

  • Hovoríme o knižke Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť. Dojímavý príbeh o nekonečnej psej láske.
  • Podľa knihy vznikol rovnomenný film s hviezdnym obsadením.
  • Pesničku k filmu naspieval Desmod s Majselfom – môžete si ju vypočuť.
  • „Psia láska je ako nebo. Nikdy nenájdete jej koniec.“
  • Prečo by pes Gump dal autorovi meno Filip Suši?

Šéfredaktorka vydavateľstva Ikar Danka Jacečková priblíži, ako vznikal slovenský preklad. Peniaze z predaja tejto nádhernej knihy pôjdu do organizácie Pes v núdzi a do útulku pre psy a mačky Šťastný domov.

 

Tipy na knižné novinky:

Úryvky z kníh čítajú Alfréd Swan a Lucia Vráblicová. 

 

Podcast Knižný kompas | Podcast o knihách a čítaní je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.