"Jo Nesbo ma nadchol a užívam si prácu na jeho knihách," tvrdí prekladateľ Jozef Zelizňák
23:23

"Jo Nesbo ma nadchol a užívam si prácu na jeho knihách," tvrdí prekladateľ Jozef Zelizňák

26.03.2020

Hosť podcastu: prekladateľ a cestovateľ Jozef Zelizňák 29.marca oslávi kráľ severskej detektívky Jo Nesbo okrúhlych 60 rokov - hovoríme o jeho knihách, sérii Harry Hole, aj o ňom samom. O čom bude najnovšia kniha Jo Nesboa, ktorá vyjde v septembri? Aký bol Nesbo v súkromí?  Jozef Zelizňák je dvorným prekladateľom Jo Nesboa, no prekladá aj ďalších severských autorov ako je Astrid Lindgren, Karl Ove Knausgard, Henning Mankell a iní.

3 knižné tipy: - krimi Joy Fieldingovej Na zlých miestach - užitočná príručka pre rodičov Čo si myslí moje dieťa - detektívka Agatchy Christie Čas prílivu

Rebríček TOP 3 najpredávanejšie sci-fi a fantasy vydavateľstva Ikar za uplynulý rok. 

Čítanie kníh nás učí empatii, tvrdí odborníčka. 

Viac knižných tipov moderátora na jeho Instagrame.  

Podcast Knižný kompas | Podcast o knihách a čítaní je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.