Valeria Malíková: Ročne nám príde do vydavateľstva vyše 400 rukopisov!
30:22

Valeria Malíková: Ročne nám príde do vydavateľstva vyše 400 rukopisov!

27.02.2020

Hosť podcastu: Valeria Malíková, riaditeľka vydavateľstva IKAR. Odpovedá na otázky, ktoré posielali poslucháči.  Ako vzniká kniha? Podľa čoho sa určuje cena knihy a prečo nie sú e-knihy oveľa lacnejšie ako papierové? Koľko príde rukopisov do vydavateľstva ročne a čo sa lepšie predáva - tvrdá väzba alebo paperback? Čo chystajú značky Príroda, Odeon či YOLi? Ktorým žánrom sa darí najviac?

3 knižné tipy: - Stephen King a jeho Susannina pieseň - Nevinné ženy - ilustrovaný Príbeh Titanicu

Naozaj dnes deti čítajú menej ako kedysi? Anketa - čo čítajú deti. A odborníčka na sociálnu komunikáciu hovorí o tom, prečo treba deťom a s deťmi čítať. 

Viete, ktorej knihe sa pred každými voľbami darí a stúpne jej predajnosť?

Rebríček TOP 3 najpredávanejšie detské knihy vydavateľstva Ikar za uplynulý rok.

Viac knižných tipov moderátora na jeho Instagrame

Podcast Knižný kompas | Podcast o knihách a čítaní je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.