Reflektor #22 — Čo aktuálne potrebuje naše stredné školstvo? (N. Ráczová, Z. Lukács, M. Šmilňák)
01:57:20
Podcast: Kandelaber

Reflektor #22 — Čo aktuálne potrebuje naše stredné školstvo? (N. Ráczová, Z. Lukács, M. Šmilňák)

04.05.2020
NOEMI RÁCZOVÁ Od roku 2002 pôsobí ako učiteľka odborných umeleckých predmetov a anglického jazyka na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach. V roku 2018 získala cenu verejnosti v prestížnej súťaži Učiteľ Slovenska, v tom istom roku bola jednou z dvoch nominovaných európskych učiteľov na cenu Výnimočný odborný učiteľ EU v rámci Európskeho týždňa odborného vzdelávania vo Viedni. ZSOLT LUKÁCS Od roku 2001 až po súčasnosť pôsobí ako odborný asistent na Fakulte umení TUKE. Od roku 2005 je ilustrátorom týždenníka TREND (TREND - Týždenník o ekonomike a podnikaní). Aktuálne pôsobí ako riaditeľ na Škole úžitkového výtvarníctva v Košiciach. MARTIN ŠMILŇÁK Od roku 2005 je riaditeľom základnej školy, bilingválneho gymnázia a základnej umeleckej školy (Gymnázium sv. Jána Bosca, Bardejov). Ako poslanec MsZ a VÚC pracuje v školských komisiách. Venuje sa školským systémom vo svete, novým trendom vo vzdelávaní a v spolupráci s kolegom z Veľkej Británie každoročne organizuje medzinárodnú konferenciu Go Bilingual pre anglicky hovoriacich riaditeľov, pedagógov a inovátorov v školstve. Ako to u nás vyzerá so strednými školami? Akým výzvam čelia dnešní študenti? Prečo sa mnohé zo škôl (ne)budú rušiť? Počúvajte náš podcast! REFLEKTOR predstavuje sériu diskusií a prednášok zameraných na reflexiu aktuálnych kultúrno-spoločenských tém. Cieľom je rozvíjať kritické myslenie divákov, ich myšlienkovú kreativitu, argumentačné zručnosti, či schopnosť nazerať na problémy z rôznych uhlov pohľadu. (22. 2. 2019) Pýta sa: Ján Šurkala Mixuje: Peťo Sivanič Zvučka: Alenka Petejová www.kandelaber.sk

Podcast Kandelaber je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Kandelaber
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.