Ad hoc #3 — Je Venuša naozaj nepriateľkou života? (Alenka Petejová, Peter Sivanič)
11:20
Podcast: Kandelaber

Ad hoc #3 — Je Venuša naozaj nepriateľkou života? (Alenka Petejová, Peter Sivanič)

28.09.2020
14. septembra 2020 bol zverejnený vedecký článok popisujúci detekciu plynu fosfán v atmosfére Venuše. O ňom sa už dávnejšie špekuluje ako o možnom znaku prítomnosti života, preto jeho objav na našej "sesterskej" planéte vzbudil mimoriadny ohlas a otvára ďalšie otázky. Čím je nezvyčajná atmosféra Venuše? Ako to, že toxický plyn môže byť známkou života? Ako môže vzniknúť zaujímavý objav? Vedecký článok dostupný tu: https://www.nature.com/articles/s41550-020-1174-4 AD HOC je séria podcastov, v ktorých vám budú Alenka a Peter (ne)pravidelne prinášať novinky zo sveta vedy, vesmíru a vôbec. (21. 9. 2020) Diskutujú: Alenka Petejová & Peťo Sivanič Strihá: Alenka Petejová Mix a zvučka: Peťo Sivanič www.kandelaber.sk

Podcast Kandelaber je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Kandelaber
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.