Ružový Bicykel #2 — Prečo sa vôbec verejne angažovať? (Jakub Tomiš)
38:00
Podcast: Kandelaber

Ružový Bicykel #2 — Prečo sa vôbec verejne angažovať? (Jakub Tomiš)

18.12.2019
JAKUB TOMIŠ Náš ďalší tohtoročný inšpiratívny hosť pochádza z dediny Dolný Lopašov. Založil občianske združenie Lepší Dolný Lopašov s cieľom prinášať kultúrne aktivity a neznámu obec v okrese Piešťany dostať do povedomia. Spolu s priateľmi osadili farebné lavičky, vydávali obecné noviny a pomohli založiť materské centrum. Pred piatimi rokmi sa stal obecným poslancom s najvyšším počtom hlasov. Absolvoval vzdelávacie programy Sokratov inštitút a Nexteria Leadership Academy. Spoluzakladal iniciatívu #somtu, ktorá sa stala víťazným projektom prezidentovej výzvy proti extrémizmu. Od roku 2018 spravoval Instagram pre Denník N. Snaží sa motivovať ľudí, aby sa zaujímali o spoločenské dianie a verejne sa angažovali, preto aj on sám v auguste 2019 vstúpil do strany Za ľudí. RUŽOVÝ BICYKEL 7. ročník podujatia plného výtvarného umenia, hudby, divadla, workshopov a neobyčajných ľudí z blízka aj zďaleka sa tradične uskutočnil v priestoroch Hrubej bašty na Veternej ulici v Bardejove. Akcia sa konala vďaka partnerskej spolupráci s občianskym združením Different, správcom Kultúrno-komunitného centra Bašta. Tak, ako každý rok, aj tentokrát k nám zavítalo zopár inšpiratívnych hostí. Toto sú záznamy z našich spoločných diskusií. (22. 8. 2019) Pýta sa: Jakub Lenart Mixuje: Peťo Sivanič www.kandelaber.sk

Podcast Kandelaber je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Kandelaber
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.