Ad hoc #2 — Čo sa nám to teraz deje večer nad hlavami? (Alenka Petejová, Peter Sivanič)
16:06
Podcast: Kandelaber

Ad hoc #2 — Čo sa nám to teraz deje večer nad hlavami? (Alenka Petejová, Peter Sivanič)

15.07.2020
V období letného slnovratu pozornejšiemu oku pri pohľade na nočnú oblohu nemohli uniknúť dva zvláštne, pomerne zriedkavé úkazy. Pri súmraku sa na večernej oblohe objavili dychvyrážajúce nočné svietiace oblaky. Navyše, kto ich začiatkom júla pozoroval nad ránom, mal možnosť vidieť tento zaujímavý jav doplnený aj o kométu C/2020 F3 NEOWISE. Tá sa stala najjasnejšou kométou za posledných 13 rokov. Aktuálne je ju možné pozorovať celú noc voľným okom dokonca aj s jej nádherným chvostom. Ako vznikajú takéto oblaky a sú naozaj svietiace? Čo za telesá sú kométy a priniesli na Zem vodu? Dokedy sa budete môcť týmito úchvatnými javmi kochať a ako ich pozorovať? AD HOC je (nová) séria podcastov, v ktorých vám budú Alenka a Peter (ne)pravidelne prinášať novinky zo sveta vedy, vesmíru a vôbec. (12. 7. 2020) Diskutujú: Alenka Petejová & Peťo Sivanič Strihá: Alenka Petejová Mix a zvučka: Peťo Sivanič www.kandelaber.sk

Podcast Kandelaber je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: Kandelaber
Kategórie: Spoločnosť
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.