JERGY talks - Arpad Soltesz 1/2
01:20:54
Podcast: JERGY talks

JERGY talks - Arpad Soltesz 1/2

28.01.2020

Arpád Šoltész, cynický sarkastický demotivátor sa narodil v Košiciach v Československu. Po skončení strednej školy emigroval do Nemecka, kde si vyskúšal aj umývanie tanierov v reštaurácii. Po roku 1989 sa vrátil a začal študovať prekladateľstvo. V druhej polovici deväťdesiatych rokov, v ére mečiarizmu, si našiel prácu v novinách. Začínal ako novinár v regionálnom denníku Košický večer. Pracoval vo viacerých regionálnych aj celoslovenských denníkoch i týždenníkoch a v televízii JOJ. Pôsobil ako politický komentátor. Pôvodne sa však špecializoval na investigatívnu žurnalistiku, ku ktorej sa neskôr vrátil. Je autorom kníh Mäso - vtedy na východe a Sviňa. V roku 2019 spoluzakladal ICJK. Novinár a spisovateľ.

V podcaste sa dozviete: o jeho emigrácii / o štúdiu prekladateľstva / o prechode k žurnalistike / o vymyslenom príbehu do Košického večerníka a jeho dôsledkoch / o putovaní medzi redakciami denníkov a týždenníkov / o príchode do TV JOJ / o projekte Vyvolení a jeho úlohe v ňom / o Investigatívnom Centre Jána Kuciaka

Podcast JERGY talks je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.