Jednoducho Bitcoin

Jednoducho Bitcoin

Podcast o budúcnosti peňazí, slobode a technológiách. Jednoducho Bitcoin. Podcast určený prevažne pre začiatočníkov v Bitcoine. Zrozumiteľne a v malých dávkach podávame Bitcoin každý týždeň.

Podcast Jednoducho Bitcoin je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (17 epizód)

01:05:24
  
pred 18 hodinami

Peter ”Buggie” Bešina - Bitcoin na každej pošte - JB #17

Peťa som spoznal ako človeka, ktorý prevádzkuje bitcoinové bankomaty. Ako tento biznis funguje? Zároveň vďaka jeho terminálom viete bitcoinom zaplatiť v mnohých slovenských kamenných alebo online prevádzkach. A čo tak si kúpiť bitcoin na každej pošte? O tom už viac v tomto dieli JBčka. 
34:02
  
pred týždňom

Peniaze v banke nie sú tvoje peniaze - JB #16

Bitcoin vznikol ako nástroj odluky peňazí od štátu. Preto štáty a Bitcoin nikdy nebudú veľkí kamaráti. Niektoré štáty sa však naučia s Bitcoinom žiť, iné sa od neho odstrihnú (asi len dočasne). V tomto dieli JBčka sa pozrieme na zákazy štátov a aký dopad to má na Bitcoin.
56:30
  
01.10.2021

Róbert Chovanculiak - Ľudia si zaplatili aj vlastnú políciu...- JB #15

Robo je pre mňa asi najväčšia kapacita na tému crowdfundingu na Slovensku. Pozerá sa naň z ekonomického hľadiska a poukazuje na to, ako aj verejné statky vedia byť financované bez štátu, zo súkromných peňazí. Viac o jeho práci a prepojení crowdfundingu s bitcoinom sa dozviete v tomto dieli JBčka.
36:35
  
24.09.2021

Existuje PutinCoin aj TrumpCoin... - JB #14

Dnes už existuje viac ako 10.000 alternatívnych kryptomien. Drvivá väčšina z toho sú podvody, nezmyselné projekty alebo projekty, kde jediným zámerom tvorcov je "nabaliť sa". V tejto časti JBčka sme s Gabi rozobrali môj vzťah k "altcoinom" a aká bola moja cesta počas posledných 4 rokov v kryptosvete...
49:26
  
20.08.2021

Peťo Nemčok - Dosahovanie slobody rôznymi cestami - JB #09

Peťo je môj "bitcoinový otec". V roku 2017 sme si spolu sadli a on ma inšpiroval ponoriť sa do Bitcoinu poriadne. Peťo je neúnavný hľadač slobody a využíva na to rôzne prístupy. O ceste na Mars, elektromobilite, či alternatívnom vzdelávaní detí sme podebatovali v tomto dieli JBčka. Užívajte.
28:42
  
13.08.2021

Milan Lieskovský - Ako sa DJ dostane k Bitcoinu - JB #08

Milan ma postrčil k vytvoreniu tohto podcastu. Zároveň som mu pomáhal na jeho ceste bitcoinového nováčika. Ako sa on pozerá na celý tento ekosystém, čomu sa teraz venuje a čo odporúča nováčikom? 
35:35
  
06.08.2021

Kam si Bitcoin uložiť? - JB #07

Prečo bitcoinová peňaženka nie je vlastne peňaženka? Aké typy peňaženiek existujú a ako je to s ich bezpečnosťou? V tejto epizóde vám priblížim ako si bitcoin ukladať bezpečne a efektívne. 
36:41
  
30.07.2021

Ako získať svoj prvý bitcoin? - JB #06

Pravdou je že neexistuje "ten najlepší" spôsob ako sa dostať k bitcoinu. Existuje ich mnoho a každý spôsob má svoje plusy a mínusy. V tejto epizóde prejdeme viaceré možnosti a porovnáme si ich z rôznych hľadísk. 
24:32
  
16.07.2021

Nedajte sa oj***ť - JB #04

Slová slovenskej legendy Nory Mojsejovej. V oblasti Bitcoinu platia dvojnásobne. Tento diel vám pomôže nenalietieť podvodníkom. 
23:51
  
09.07.2021

Ako vysvetliť rodičom čo je Bitcoin - JB #03

Vysvetliť čo je vlastne Bitcoin, to je nie je len tak. V tejto epizóde nájdete zopár jednoduchých analógií na Bitcoin či blockchain. Tak aby tomu porozumeli všetky vekové kategórie :) 
17:23
  
02.07.2021

Prečo Bitcoin vlastne vznikol? - JB #02

História nám ukazuje prečo mnohé formy peňazí zanikli. Aké na to bolo dôvody? Čo motivovalo inžinierov a programátorov pracovať na projekte ako Bitcoin? Vypočujte si niektoré príbehy z minulosti.
22:06
  
25.06.2021

Ako som spoznal Satoshiho - JB #01

Slovo Satoshi má niekoľko významov.  Jeden si spájame s najmenšou jednotkou kryptomeny bitcoin.  V japončine zas nesie význam „múdry“ „bystrý” alebo “osoba s inteligentnými predkami”.  A najmä, spája sa s tvorcom Bitcoinu - Satoshi Nakamotom.  Kto to vlastne je? Poznáme jeho identitu? Je vôbec vho...
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK