Jednoducho Bitcoin

Jednoducho Bitcoin

Podcast o budúcnosti peňazí, slobode a technológiách s bitcoinovým edukátorom Dušanom Matuškom. Jednoducho Bitcoin. Podcast určený prevažne pre začiatočníkov v Bitcoine. Zrozumiteľne a v malých dávkach podávame Bitcoin každý týždeň. Viac informácií o mojich aktivitách nájdete na webe www.dusanmatuska.com

Podcast Jednoducho Bitcoin je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (31 epizód)

53:07
  
pred 3 dňami

Robert Molnár - Bitcoin je nástroj zodpovednosti - JB #31

Robo je podnikateľ, otec a bitcoiner. Povedal si že buď mu bitcoin zmení život alebo na ňom prerobí. Dnes učí svoje najbližšie okolie o jeho základoch, plánuje vyplácať svojich zamestnancov v bitcoine a pozerá sa na bitcoin ako nástroj zodpovednosti. Užite si náš spoločný rozhovor.
19:54
  
14.01.2022

Greshamov zákon a.k.a. prečo zatiaľ ľudia bitcoinom neplatia - JB #30

Keď sa obchodníci rozhodnú prijímať bitcoin, čudujú sa, prečo ním ľudia neplatia. Najpravdepodobnejšiu odpoveď nám dáva tzv. Greshamov zákon, ktorý funguje už stáročia. Týka sa toho, ako ľudia míňajú rôzne druhy peňazí. Viac o ňom už v tomto dieli JBčka.  
21:33
  
07.01.2022

Mýty o Bitcoine: Druhá časť - JB #29

Mýty o Bitcoine pokračujú druhou časťou. Prejdeme si ďalšie presvedčenia, ktoré sú často nepodložené faktami alebo sú to polopravdy. Príjemné počúvanie.
28:28
  
31.12.2021

Krypto-skratky: Prvá časť - JB #28

Vo svete kryptomien existuje mnoho skratiek, pojmov a "memečiek". Poďme sa postupne na ne pozrieť a porozumieť ich významu. 
37:46
  
18.12.2021

Ján Gordulič - A takto som sa skoro stal ITčkarom... - JB #26

Jana určite netreba predstavovať. Poznáte ho zo Silných Rečí, Ťažkého Týždňa alebo pamätníci z Pošty Pre Teba ;) Tušili ste však že sa skoro stal ITčkarom? Čo má Jano spoločné s kryptomenami? O tom už v nasledujúcom dieli. 
22:56
  
11.12.2021

Kde bolo tam bolo, boli raz jedny Bitčany... - JB #25

Informácie o Bitcoine si pýtajú už aj deti na základných a stredných školách. A preto som si povedal, že pre ne pripravím kvalitný materiál a projekt, ktorý im vysvetlí Bitcoin jednoducho aj s ohľadom na jeho riziká a nebezpčenstvá.  A tak vznikol projekt Bitcoinové peniaze.
24:51
  
26.11.2021

Mýty o Bitcoine: Prvá časť - JB #23

O Bitcoine koluje mnoho mýtov a poloprávd, ktoré bohužiaľ ľudí odrádzajú od jeho hlbšieho štúdia. V tejto časti sa pozrieme na prvé tri z nich a túto sériu rozšírime aj v ďalších epizódach JBčka. 
01:05:19
  
19.11.2021

Marián Jančuška - Prvý Bitcoin-bankomat v Európe - JB #22

Majo je na Slovensku priekopník v oblasti bitcoinových bankomatov. Umiestnil ho totiž v Európe ako vôbec prvý. Aká bola jeho cesta, kde sa ďalej rozrastá a akým výzvam čelí si vypočujete v tomto dieli JBčka.   
29:41
  
12.11.2021

Ako sa tvorí cena Bitcoinu? - JB #21

Na cenu bitcoinu vplýva ponuka a dopyt. Čo to však presne znamená? Ako narastie cena na trhu keď sa zvýši dopyt? Prečo naopak v panike cena klesá? Túto záhadu sme si rozobrali v aktuálnom diely JBčka a demonštrovali na paradajkách na Miletičke ;) 
44:17
  
05.11.2021

Tomáš Kiebel - Dobrá komunita ako základ adopcie Bitcoinu - JB #20

Tomáš aktívne pracuje na tom, aby kryptonováčikovia dostali kvalitné informácie a bolo o nich postarané. Bez podania pomocnej ruky na začiatku sa veľa nováčikov na bitcoin vykašle, čo je veľká škoda. Práve toto nadšenie pre edukáciu máme s Tomášom spoločné :) Pridať sa môžete aj do jeho komunity na...
44:57
  
30.10.2021

Maťo ”Svedok Satoshiho” - Zažívame ”šmejdfláciu”... - JB #19

Maťo je pre mňa veľmi inšpiratívny človek. Predtým finančný poradca, teraz bitcoiner. Odporučil mi knihu Bitcoinové peniaze, keď som hľadal materiál pre učiteľov a naštartoval tak moju cestu vzdelávania detí na Slovensku. Stojí za skvelými bitcoinovými miniprojektami s veľkým symbolickým presahom. N...
31:25
  
22.10.2021

Základy digitálnej sebaobrany - JB #18

Popri ochrane svojich bitcoinov treba myslieť aj na ochranu iných digitálnych dát. Gabika ma vyspovedala ohľadom tipov na digitálnu sebaobranu. Zazdieľal som zopár svojich tipov, ktoré vám pomôžu zostať v digitálnom svete o niečo bezpečnejší. 
01:05:24
  
15.10.2021

Peter ”Buggie” Bešina - Bitcoin na každej pošte - JB #17

Peťa som spoznal ako človeka, ktorý prevádzkuje bitcoinové bankomaty. Ako tento biznis funguje? Zároveň vďaka jeho terminálom viete bitcoinom zaplatiť v mnohých slovenských kamenných alebo online prevádzkach. A čo tak si kúpiť bitcoin na každej pošte? O tom už viac v tomto dieli JBčka. 
34:02
  
09.10.2021

Peniaze v banke nie sú tvoje peniaze - JB #16

Bitcoin vznikol ako nástroj odluky peňazí od štátu. Preto štáty a Bitcoin nikdy nebudú veľkí kamaráti. Niektoré štáty sa však naučia s Bitcoinom žiť, iné sa od neho odstrihnú (asi len dočasne). V tomto dieli JBčka sa pozrieme na zákazy štátov a aký dopad to má na Bitcoin.
56:30
  
01.10.2021

Róbert Chovanculiak - Ľudia si zaplatili aj vlastnú políciu...- JB #15

Robo je pre mňa asi najväčšia kapacita na tému crowdfundingu na Slovensku. Pozerá sa naň z ekonomického hľadiska a poukazuje na to, ako aj verejné statky vedia byť financované bez štátu, zo súkromných peňazí. Viac o jeho práci a prepojení crowdfundingu s bitcoinom sa dozviete v tomto dieli JBčka.
36:35
  
24.09.2021

Existuje PutinCoin aj TrumpCoin... - JB #14

Dnes už existuje viac ako 10.000 alternatívnych kryptomien. Drvivá väčšina z toho sú podvody, nezmyselné projekty alebo projekty, kde jediným zámerom tvorcov je "nabaliť sa". V tejto časti JBčka sme s Gabi rozobrali môj vzťah k "altcoinom" a aká bola moja cesta počas posledných 4 rokov v kryptosvete...
49:26
  
20.08.2021

Peťo Nemčok - Dosahovanie slobody rôznymi cestami - JB #09

Peťo je môj "bitcoinový otec". V roku 2017 sme si spolu sadli a on ma inšpiroval ponoriť sa do Bitcoinu poriadne. Peťo je neúnavný hľadač slobody a využíva na to rôzne prístupy. O ceste na Mars, elektromobilite, či alternatívnom vzdelávaní detí sme podebatovali v tomto dieli JBčka. Užívajte.
28:42
  
13.08.2021

Milan Lieskovský - Ako sa DJ dostane k Bitcoinu - JB #08

Milan ma postrčil k vytvoreniu tohto podcastu. Zároveň som mu pomáhal na jeho ceste bitcoinového nováčika. Ako sa on pozerá na celý tento ekosystém, čomu sa teraz venuje a čo odporúča nováčikom? 
35:35
  
06.08.2021

Kam si Bitcoin uložiť? - JB #07

Prečo bitcoinová peňaženka nie je vlastne peňaženka? Aké typy peňaženiek existujú a ako je to s ich bezpečnosťou? V tejto epizóde vám priblížim ako si bitcoin ukladať bezpečne a efektívne. 
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.