Jednoducho Bitcoin

Jednoducho Bitcoin

Podcast o budúcnosti peňazí, slobode a technológiách. Jednoducho Bitcoin. Podcast určený prevažne pre začiatočníkov v Bitcoine. Zrozumiteľne a v malých dávkach podávame Bitcoin každý týždeň.

Podcast Jednoducho Bitcoin je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (5 epizód)

17:23
  
02.07.2021

#2 Prečo Bitcoin vlastne vznikol? - Jednoducho Bitcoin

História nám ukazuje prečo mnohé formy peňazí zanikli. Aké na to bolo dôvody? Čo motivovalo inžinierov a programátorov pracovať na projekte ako Bitcoin? Vypočujte si niektoré príbehy z minulosti.
22:06
  
25.06.2021

#1 Ako som spoznal Satoshiho - Jednoducho Bitcoin

Slovo Satoshi má niekoľko významov.  Jeden si spájame s najmenšou jednotkou kryptomeny bitcoin.  V japončine zas nesie význam „múdry“ „bystrý” alebo “osoba s inteligentnými predkami”.  A najmä, spája sa s tvorcom Bitcoinu - Satoshi Nakamotom.  Kto to vlastne je? Poznáme jeho identitu? Je vôbec vho...
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK