Jazyková škola Best English Bratislava

Jazyková škola Best English Bratislava

Tipy a triky pre tvoju angličtinu

Podcast Jazyková škola Best English Bratislava je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Zoznam epizód (29 epizód)

15:39
  
18.06.2021

Je ťažké naučiť sa po anglicky?

Všetko v živote si určuješ ty sám a platí to pre každé rozhodnutie v tvojom v živote. Na čo upriamuješ pozornosť, to rastie. Dnes si voľne pokecáme spoločne o tom, či je učenie sa v živote ťažké alebo ľahké. Dozvieš sa aj overené princípy správneho učenia sa, ktoré využívame v našej škole, aby učeni...
26:06
  
11.06.2021

Prečo sú naše kurzy mega dobré a vieme naučiť každého?

V tejto časti ti prezradíme naše tajomstvo, prečo naše kurzy nie sú niečo bežné, ale naozaj špeciálne a dokážu naučiť aj večného začiatočníka, ktorý “nemá talent na jazyky”. Učebnice a gramatické cvičenia či kalanovú metódu u nás, prosím, nehľadaj! :)
20:52
  
04.06.2021

A čo v lete? Predsa letné intenzívne kurzy v Best English!

Čo to je? Ako fungujú? V čom sú iné ako tie bežné? Aké sú reálne skúsenosti? Na čo sa pripraviť? Prečo zvoliť práve intenzívne kurzy? Čo všetko získaš intenzívnym kurzom? Nalaď sa na dnešný podcast a vypočuj si, ako sa dá v angličtine u nás posunúť o jeden celý level už za 2 týždne! :)
19:47
  
28.05.2021

Ako zladiť angličtinu so svojím životom?

Prečo sme práve „zabrdli“ do tejto témy? Patríš medzi „Prišiel som, videl som, vyhovoril som sa.“ alebo „Prišiel som, videl som, prihlásil som sa.“? Je naozaj za tým toľko obety? Krátkodobá obeta vs. dlhodobá obeta Žiadne návody, plány, stratégie tu nehľadaj, proste to urob a svoje výhovorky nechaj...
29:12
  
07.05.2021

Prestaň sa vyhovárať a začni na sebe makať!

Najčastejšie výhovorky, ktoré ti bránia, aby si konečne vedel/a po anglicky. Nájdeš sa v nich? Čo je to vlastne výhovorka? Jedine, kto je zodpovedný za to, aby si sa naučil po anglicky si jedine ty! Si aj ty ten čo hľadá riešenie alebo iba výhovorky? Dnešný podcast bude troška úprimný, ale aj vtipný...
15:37
  
09.04.2021

Story telling - Aká bola moja cesta za angličtinou?

Naša skvelá lektorka Veronika ti dnes porozpráva jej príbeh, ako sa naučila anglický jazyk. Aké boli jej začiatky, aká bola jej motivácia? Sama vníma, že človek môže mať dve motivácie a prezradí ti, aké to sú! Tak isto sa v podcaste dozvieš, ako prekonať demotiváciu či predošlé zlé skúsenosti. Sama...
19:19
  
29.01.2021

V čom máme navrch?

Myslíš si, že všetky jazykovky sú rovnaké?  Čo si predstavíš keď povieme jazykovka? V čom máme navrch? To sa dozvieš v tomto podcaste:-)  
13:58
  
08.01.2021

Pauza medzi kurzami, áno alebo nie?

Kedy je pauza vhodná? Dávaš si pauzu aj v iných veciach? Čo sa môže stať, keď si dáš pauzu medzi kurzami? Aký to bude mať dopad medzi výsledkami a tvojim cieľom? Je správne si dať pauzu od niečoho, keď sa mi nedarí podľa predstáv? No, teraz máš pauzu dovolenú a vypočuj si dnešný podcast pri...
09:32
  
11.12.2020

Online výučba angličtiny

Má to rovnaké výsledky, ako keď študuješ prezenčne? Prezradí ti to osobne Matúš, naš dlhoročný lektor Best English, ktorý teraz vyučuje online. Dozvieš sa 3 super dôvody, prečo je online výučba s nami super voľba a zábava!
13:52
  
27.11.2020

V tejto úrovni to bolo easy, môžem preskočiť úroveň?

Čo mám robiť, ak si myslím, že moja aktuálna úroveň je ľahká? Je lepšie prijať výzvu a ísť do ťažšej úrovne? Prečo treba ísť krok za krokom? Podľa čoho priraďujeme úroveň? Na tieto otázky, ale aj iné, ti dnes dáme odpoveď. Nenechaj si to ujsť! :-)
10:47
  
16.10.2020

Prečo máme 11 úrovní angličtiny?

A nie 6 ako ich máme stanovené v európskych stupňoch vzdelávania?  Dnes sa dozvieš, prečo je lepšie rozkúskovať začiatočnícke, mierne pokročilé a superpokročilé úrovne na viac úrovní, aký to má prínos pre teba a ako zistíš, do akej úrovne u nás patríš ty! :)
17:21
  
02.10.2020

Sú ciele dôležité pri štúdiu angličtiny?

Stále si vravíš, že cieľ v angličtine nie je až tak dôležitý? Že veď "v budúcnosti to budem potrebovať, to mi stačí ako cieľ”. No, my ti prezradíme pár naozaj dôležitých faktov, prečo je dôležité si ho naozaj konkrétne stanoviť a ísť si za ním! Tak, ktoré sú to? Dnes sme sa trošku rozrozprávali! :)...
18:09
  
18.09.2020

Prečo máme ukážkovú hodinu, rozraďovací test a ceny sú "záhadou"? :)

- Prečo je treba absolvovať ukážkovú hodinu pred tým, ako sa zapíšeš na kurz? - Čo všetko sa na ukážkovej hodine dozvieš a naučíš? - Prečo máme písomný aj ústny test na určenie tvojej úrovne? - Myslíš si, že písanie a rozprávanie v angličtine je to isté? - Prečo sú naše ceny "záhadou"? - Čo všetko u...
14:23
  
28.08.2020

Časť druhá - Aké najčastejšie predsudky majú ľudia o kurzoch angličtiny?

“Som antitalent na jazyky” “Angličtina je ťažka” “Žiadna metóda mi nevyhovuje” “Všetky kurzy sú ako v škole” “Musím vycestovať do zahraničia, aby som sa naučil po anglicky” Našiel/a si sa v niektorých? Tak dnes ti vyvrátime tvoje predsudky a možno vyvrátime tvoj názor či zaryté presvedčenie! ;)
20:32
  
21.08.2020

Aké najčastejšie predsudky majú ľudia o kurzoch angličtiny?

"Veľké skupinky ľudí na kurze je problém." "Už všetko "viem" a nepotrebujem sa zlepšiť." "Potrebujem individuálny pristup." "Som príliš stará/ý na kurz angličtiny." "Nezvládnem to." "Je to drahé a nevyužijem to!" "Bude to trvať dlho." "Viac ako jednu hodinu sa už nedokážem sústrediť." Našiel/a si s...
14:27
  
14.08.2020

Kedy sú vhodné individuálne či skupinove kurzy?

Máš dilemu či bude vhodnejší pre teba individuálny kurz alebo skupinový kurz? Nevieš sa stále rozhodnúť a potrebuješ "postrčiť" ? Opäť ti radi pomôžeme v správnom rozhodovaní a povieme ti, kedy je lepšie uprednostniť skupinku ľudí a kedy individualny prístup. :)
12:33
  
24.07.2020

Kedy je správny čas na kurz?

Rozmýšľaš nad tým, kedy je ten „správny“ čas na kurz angličtiny? Tentokrát sme pre teba uviedli všetky možné dôvody, ktoré ti v tom môžu brániť alebo naopak, by ťa mali práve namotivovať! Počas podcastu nájdeš tú zázračnú odpoveď, ktorá ťa možno prekvapí. Tak pozorne počúvaj! ☺️
15:51
  
17.07.2020

Cena vs. Hodnota kurzu

Znejú ti tieto pojmy rovnako? Aký je v nich rozdiel? Prečo sa oplatí invesovať do kurzu angličtiny viac peňazí ako uprednostniť lacné kurzy ak chceš urobiť naozajstný pokrok v angličtine raz a navždy. To ti prezradíme v dnešnom dieli! :)
12:49
  
10.07.2020

Ako získať opäť motiváciu do učenia sa angličtiny

Aj o tom bude dnešný podcast! Ak stále bojuješ s lenivosťou a nedostatkom motivácie, tak máme pre teba opäť zopár užitočných tipov, ako sa znovu nakopnúť a nájsť v sebe motív, ktorý ťa poženie v pred na tvojej ceste angličtinou. Ready? :)
14:44
  
19.06.2020

Ako vznikla naša jazyková škola a v čom sme odlišní?

Dnes ti prezradíme, čo nás viedlo pred 8 rokmi k založeniu Best English, v čom sme naozaj iní a jedineční ako bežné jazykové školy. Ako bonus na záver ti prezradíme naše plány s Best English do budúcna. Have fun! :)
14:44
  
12.06.2020

Native speaker vs. Non-native speaker

Je naozaj dôležitý rodený hovoriaci pri učení sa anglického jazyka alebo nie? Tak ako to je? Radi ti vysvetlíme, kedy je lepšie zvážiť slovenského lektora angličtiny a kedy rodeného Angličana! :)
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.