Podcast:Index

Index 40: Kto pomáhal slovenským bankám so spustením Apple Pay

27.06.2019
Prečo finančné inštitúcie a používatelia očakávali práve platobnú službu Apple Pay, hoci Google Pay je dostupný už od minulého roka? V najnovšej epizóde podcastu Index to vysvetľujeme spolu s Dávidom Tvrdoňom. Zdeněk Roman, člen predstavenstva Slovenskej sporiteľne, ktorý je zodpovedný za retailové bankovníctvo zas vysvetľuje, ako prebiehalo nasadzovanie Apple Pay. Tím, ktorí bankám pomáhal zavádzať službu, je medzinárodný, výrazne pri tom pomáhajú kartové asociácie Mastercard a Visa. Banky si nevedia zaplatiť, v ktorom „turnuse“ spustia Apple Pay, vraví. Čo prináša Apple Pay, aký je rozdiel medzi ním a Google Pay a inými bezkontaktnými platobnými mobilnými službami, ktoré poskytovali banky doteraz a prečo je takéto platenie bezpečnejšie než používanie plastovej karty? Index je týždenný podcast denníka SME s moderátormi Nikolou Bajánovou a Adamom Valčekom.

Podcast Index je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK