Podcast: Index

Nákup umenia sa môže podobať na náboženský rituál. Ako to narúša Artnet?

05.08.2020
V tejto epizóde podcastu Index sa Nikola Bajánová po čase vracia k otázke nakupovania umeleckých diel. Sú dobrou investíciou? Ako sa určuje cena obrazu? A čo s malým slovenským trhom s umením robí koronakríza? Odpovedá zakladateľka, kurátorka a majiteľka DOT Contemporary Art Gallery v Bratislave Zuzana Danková. Okrem toho, ne svete existuje Artnet, web so sídlom v New Yorku, snažiaci sa a pomáhajúci transparentnosti cien vo výtvarnom, dekoratívnom umení a dizajne. Preň pracuje aj Slovenka Alenka Slobodníková, ktorá hovorí o tom, ako Artnet mení nakupovanie umenia globálne.   Index je týždenný podcast denníka SME o ekonomike. Moderujú Nikola Bajánová a Adam Valček.

Podcast Index je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SME.sk
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK