Podcast: Index

Akcie klesajú, regály sa vyprázdňujú. Koronavírus a ekonomika

28.02.2020
Je to náročné, koronavírusu sa nedá vyhnúť. Nie v tom fyzickom význame, ale v tom informačnom. V tesnom závese za správami o narastajúcom počte nakazených ľudí sa objavujú správy o vplyve choroby na ekonomiku. Nie je snáď lepšej živnej pôdy k strachu, ktorý ani nemusí byť racionálny.  Ani naši predstavitelia, napríklad guvernér Národnej banky Peter Kažimír nehovoria, že sme imúnni.  Ako to ale vlastne funguje? Ako môže mikroskopická záležitosť akou je vírus zakývať svetom? Nikole Bajánovej odpovie odborník na svetové hospodárstvo z Paneurópskej vysokej školy Tomáš Dudáš.

Podcast Index je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SME.sk
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK