Sľúbiť tisíce nájomných bytov je ľahké. Všetko ostatné je drina
27:25
Podcast: Index

Sľúbiť tisíce nájomných bytov je ľahké. Všetko ostatné je drina

28.05.2021

Hádam každé veľké mesto malo v určitom bode svojho rozvoja tento problém, dokonca len máloktorému sa ho podarilo vyriešiť. V centre sa miesto pre priemerne zarábajúce obyvateľstvo nehľadá ľahko. Dostupné bývanie je vytláčané na okraj a tak často aj veľmi potrební ľudia práve v tom centre, bývajú na okraji mesta a v jeho priľahlých častiach, kde sú ceny nehnuteľností prijateľnejšie. Bez dostupného bývania sa mení aj štruktúra spoločnosti a mnoho odborníkov upozorňuje, že mestá si takto zarábajú ešte na väčšie problémy, spojené s dopravou alebo životným prostredím. Bratislava má dlhodobo problém s nedostatkom bytov na trhu, rovnako je známa rastom cien. Podľa Národnej banky Slovenska ide o najhorší región, čo sa týka dostupnosti bývania. Realitné kancelárie pritom hovoria, že kým sa ponuka nerozšíri, nepôjdu dole ani ceny - a to sa netýka len bytov v centrálnych častiach mesta. Ako jedno z riešení sa ponúka výstavba nájomných bytov, no tento slovenský evergreen nie je ani zďaleka taký jednoducho realizovateľný, ako by sa jeden nazdával. 

Nikola Bajánová sa rozpráva s bývalou viceprimátorkou, dnes poslankyňou bratislavského zastupiteľstva za stranu Spolu v Teame Vallo Luciou Štasselovou.

Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na podcastindex@sme.sk

Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty

Podporte vznik podcastu Index a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast

Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/suhrnsme

Ďakujeme, že počúvate podcast Index.

Podcast Index je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SME.sk
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.