Rok 2020, jeho víťazi a porazení
33:10
Podcast: Index

Rok 2020, jeho víťazi a porazení

17.12.2020

Rok 2020 bol nemilosrdný k ľuďom aj ekonomike. Pandémia koronavírusu doviedla mnohé ekonomické segmenty a ich zástupcov k minimálnym, niekde dokonca nulovým aktivitám a vírus predviedol, ako dokáže globalizovaným svetom zamávať v priebehu niekoľkých dní.

Viacerí sa radovali, že sa spomalením hospodárskeho rastu a stopkou lietadlám spomalí aj klimatická kríza. Radosť však schladili vedci, keď vyhlásili, že ani najvyšší pokles skleníkových plynov - až o 7 percent - nezastavilo prejavy environmentálnej krízy. Obdobie 2016 až 2020 stále zostáva najteplejším v histórii.

V Spojených štátoch prišli o 20 miliónov pracovných miest. Viac ako polovicu sa ich už podarilo obnoviť. Prepúšťalo sa aj u nás. A to ani zďaleka nie je všetko. Plus mnohé dôsledky, sa ešte len dostavia v priebehu rokov.

Nikola Bajánová a Adam Valček sa v ekonomickom podcaste Index denníka SME rozprávali so šéfredaktorom magazínu Index Braňom Benčatom. 

Podcast Index je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Autor: SME.sk
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.