117. incident podcast
51:34

117. incident podcast

29.12.2021

Priatelia, čas beží a zasa je tu koniec roka. Hodnotiť tento rok je naozaj ťažké bez určitej zaujatosti (pracovnej, morálnej, politickej, osobnej, finančnej...) Takéto hodnotenie sa ani nechystáme urobiť. Dokonca je nám ťažké ohodnotiť samých seba. Určite sme zo seba vydali maximum, ktoré sme v danom momente mohli. Aj záver roka je bohatý na bezpečnostné incidenty: lib4j, CronRAT a mobilné siete.

Prežili sme, počet poslucháčov opäť narástol a pribudli nám noví partneri, ktorí nám dávajú silu a chuť pokračovať.

Ak budeme hodnotiť rok 2021 len z pohľadu bezpečnosti, tak napriek tomu, že povedomie o kybernetickej bezpečnosti všeobecne stúpa, počet obetí a dôsledky útokov sú stále väčšie a nič nenasvedčuje tomu, že by rok 2022 mal byť zásadne lepší.

Sarkasticky povedané: „Aj v roku 2022 budeme mať o čom rozprávať“.

Viac o podcaste na: incident.sk

Podcast incident podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.