59:03
Podcast: Hypnóza s Martinom Lajpríkom
Zvládanie ťažkých emócií | Hypnóza na zaspávanie | Binaural 3Hz
23.02.2020
Chceš špeciálne nahrávky pre členov a iné výhody? Pridaj sa ku komunite! 👉 https://tranzformacia.sk/clenska-zona/
V tejto hypnóze vás prevediem mindfulness technikou, ktorú môžete využiť na nepriame navodenie tranzu. Počas počúvania dokážete otvoriť dvere k neobvyklému vnímaniu svojich pocitov. Verím, že tento zážitok vás naučí novým spôsobom interakcie s vašim vnútorným svetom a pomôže vám ľahšie zvládať ťažké emócie.
AKO FUNGUJÚ TVOJE HYPNOTICKÉ NAHRÁVKY?
Mnoho ľudí si myslí, že hypnóza je určitý druh spánku, čo nie je pravda. Hypnóza je v skutočnosti proces, ktorý automatizuje procesy našej mysle. Naše (zlo)zvyky práve vďaka tomuto procesu prebiehajú úplne automaticky a preto máme problém naše zvyky meniť. Táto hypnotická nahrávka pomáha utlmiť kritické časti mozgu a tak umožňuje učenie sa novým pozitívnym vzorcom myslenia a konania.
MUSÍM PRI TEJTO NAHRÁVKE ZASPAŤ?
Vôbec nie! Ako som povedal, hypnóza nie je spánok, takže ak si nahrávku vypočujete od začiatku do konca, je to super. V tejto nahrávke je však nahratý binaurálny tón, ktorý kopíruje spánkový cyklus, takže ju môžete využiť aj na zaspávanie.
ČO SA DEJE S MOJOU MYSĽOU, KEĎ POČAS POČÚVANIA ZASPÍM?
Na to, aby nahrávka fungovala nie je potrebné zaspať, no hypnotický jazyk a zvuky, ktoré používam v nahrávkach ľudí značne uvoľňujú. Pri vysokej miere uvoľnenia je pre nás veľmi jednoduché zaspať a ľudia si tak môžu dopriať veľmi výživný spánok. Počas spánku však sugescie už vedome nepočúvate, takže z môjho pohľadu je podstatné to, čo vaša myseľ počuje v bdelom stave a v hypnagogickom stave počas zaspávania. Príjemné zaspatie a hlboký spánok môžete brať ako príjemný vedľajší efekt hypnózy.
AKO FUNGUJÚ BINAURÁLNE RYTMY?
Binaurálne rytmy vznikajú v momente, keď do ľavého ucha vysielame tón s rozdielnou frekvenciou, než do pravého. (Preto je ideálne počúvanie na slúchadlách) Mozog tieto rozdielne frekvencie vyhodnocuje ako nový tón a má tendenciu prispôsobiť svoje vlnenie frekvencii tohto tónu. V tejto nahrávke využívam delta vlny o frekvencii 3Hz - ideálne na hlboký spánok.
NAČO SÚ BINAURÁLNE RYTMY DOBRÉ?
Týmto spôsobom dokážeme mozog priviesť do rôznych vlnových dĺžok (alfa, gama, theta..). Každá vlnová dĺžka má svoje špecifiká a benefity. Najčastejšie sú: Relaxácia, hlboký spánok, imaginatívne procesy, koncentrácia, zmiernenie bolesti atd..
MÔŽE MI NAHRÁVKA NEJAKO UŠKODIŤ?
Nie. V nahrávke sú použité pozitívne sugescie a príbehy, ktoré budú inšpirovať vašu myseľ k pozitívnej zmene. Hypnóza nie je kontrola mysle, takže sa nemusíte báť, že by ste strácali kontrolu. Nahrávky však netreba brať, ako nahrádu lekárskej starostlivosti. Ak máte psychický problém, s ktorým si neviete poradiť treba vyhľadať odborníka vo svojom okolí.
ZAŽIL/A SOM PRI TVOJEJ NAHRÁVKE ZVLÁŠTNE VECI
Živé predstavy, zabudnuté spomienky, pocity vznášania, realistické predstavy zvukov, chutí, okno .. to všetko je počas hypnózy úplne normálne. Vaša myseľ len dostala priestor zájsť si do lunaparku, tak to patrične využíva. Všetko, čo sa vám deje v hypnóze sa vám deje aj v bdelom stave. V hypnóze sú tieto veci o niečo silnejšie a vy sa na ne dokážete lepšie sústrediť.
AKO ČASTO MÁM TÚTO NAHRÁVKU POČÚVAŤ?
Je to na vás. Opakované počúvanie môže mať pozitívny efekt, pretože repetícia dostáva informácie "hlbšie" do vašej mysle. Netreba to však s nahrávkami preháňať a určite si na nich netreba budovať závislosť.
V ČOM SA NAHRÁVKA ODLIŠUJE OD AUTOHYPNÓZY?
Autohypnóza je viac aktívna. V autohypnóze sa samy vediete určitými technikami, na ktoré sa potrebujete patrične sústrediť. V hypnotickej nahrávke vedenie preberám ja, takže je to pasívnejší proces, ktorý je dobrý na relaxáciu a uvoľnenie.
Viac o mne..
Newsletter, tréningy a terapia: https://tranzformacia.sk/
Instagram: https://www.instagram.com/lajprik/
Podcast: https://soundcloud.com/martinlajprik
Spotify: https://spoti.fi/35wC8Kj
Apple podcast: https://apple.co/300KgkN
Google podcast: http://bit.ly/2sTg4Mo
Ďakujem za sledovanie
Podcast Hypnóza s Martinom Lajpríkom je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.
Autor: Martin Lajprík
Kategórie: Vzdelávanie