#NXT | Tretiaci z košického gymnázia vymysleli tuhý čistič. S TUČIM teraz vyhrávajú medzinárodné ceny.
13:02

#NXT | Tretiaci z košického gymnázia vymysleli tuhý čistič. S TUČIM teraz vyhrávajú medzinárodné ceny.

09.07.2020

Košickí študenti z gymnázia Poštová vymysleli vlastný čistič. Založili si študentskú firmu REN, v ktorej tuhý čistič vyrábajú a predávajú. A ako to v 21. storočí má byť, je ekologický a zdravotne neškodný.

Čistič, ktorý je aj do umávačky riadu, aj do studenej vody nazvali TUČI.

Títo mladí ľudia nedávno uspeli aj vo svetovom finále medzinárodného projektu Social Innovation Relay, kde zvíťazili v konkurencii víťazov národných kôl aj z Česka, Španielska, Singapuru alebo Japonska, na svojom Facebooku ich zdieľala aj prezidentka Zuzana Čaputová a objednávky sa im len tak hrnú. 

Rozhovor je so štvoricou: Alex Blandón, Lukáš Weiser, Simona Ičová, Timea Hujdušová.

****

#NXT je miniprojekt, ktorý realizujeme počas júla v Rannej šou so Sajfom. Každé ráno Sajfa predstavuje mladých ľudí, ktorým sa v skorom veku podarili naozaj obdivuhodné veci. Rozhovor môžete v premiére počuť vždy v Rannej šou po 9:00 alebo si ho vypočuť na funradio.sk a v našich podcastoch. 

Podcast Fun rádio Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Hudba
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.