TALKSHOW SO ŠARKANOM | Špeciálne vydanie venované novembru '89
49:16

TALKSHOW SO ŠARKANOM | Špeciálne vydanie venované novembru '89

17.11.2019

17.november je dňom študentstva, ale aj Dňom boja za slobodu a demokraciu. Práve tie sme si vybojovali počas Nežnej revolúcie pred 30 rokmi. Pri tejto príležitosti si Slovenské národné múzeum – Historické múzeum, sídliace na Bratislavskom hrade, pripravilo výstavu o tejto udalosti. Porozprávali o tom riaditeľ múzea Peter Barta a tvorcovia výstavy Zuzana Luprichová a Eduard Belušák.

Revolúcia pomohla otvoriť brány Česko-Slovenska. O svojom prvom výlete za hranice porozprával cestovateľ Ľuboš Fellner. Na hraniciach s Rakúskom ho zastavili rakúski pohraničiari, ktorí si mysleli, že chce ujsť z krajiny. 

Podcast Fun rádio Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Hudba
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.