A&S | "V štábe sme mali človeka, ktorý chodil na pľac s ručným granátom," režisér Peter Bebjak hosťom Adely a Sajfu
38:32

A&S | "V štábe sme mali človeka, ktorý chodil na pľac s ručným granátom," režisér Peter Bebjak hosťom Adely a Sajfu

26.03.2021

Peter Bebjak je režisér, producent, scenárista a herec. Aktuálne sa vysiela seriál Slovania, ktorý nakrúcali na Ukrajine. Okrem toho získal tento rok filmovú cenu Český lev za minisériu Herec, ktorú nakrúcal pre Českú televíziu. Jeho film "Správa", ktorý stále čaká na uvedenie do kín, je zase skutočným príbehom dvoch slovenských židov, ktorý utiekli z Osvienčimu a vďaka nim sa po prvýkrát celý svet dozvedel, čo sa deje v koncentračných táboroch. Z jeho filmografie vyberáme aj filmy "Čiara" či "Trhlina" a ako herca ste ho mohli vidieť v úspešnom filme "Učiteľka".

V rozhovore sa dozviete: 

- o atmosfére historického seriálu a jeho špecifikách,

- prečo sa seriál Slovania nakrúcal na Ukrajine,

- či je seriál Slovania najdrahším projektom na Slovensku,

- s akými problémami a špecifikami kultúry sa stretli pri nakrúcaní,

- ako sa film "Správa" dostal do Hollywoodu a bol zaradený medzi 20 najlepších filmov o holokauste vôbec, 

- a či si pozrie nejakú oddychovku. 

 

 

Podcast Fun rádio Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Hudba
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.