#NXT | Jakub Nagy popri škole konštruuje pikobalóny a podieľal sa na programovaní krízového portálu pre Ministerstvo školstva
15:26

#NXT | Jakub Nagy popri škole konštruuje pikobalóny a podieľal sa na programovaní krízového portálu pre Ministerstvo školstva

09.07.2020

Hovorí, že je: študent, inžinier, hardvérový dizajnér, web developer, programátor a konštruktér. Viac ako 6 rokov sa venuje výrobe elektroniky.

Jakub má 15 rokov a zostrojil pikobalón – sondu na zbieranie dát, ktorá doletela až do Iránu. Na svete nie je veľa odborníkov na pikobalóny. Na Slovensku je jedným z nich aj Jakub. Za ten svoj získal na Festivale vedy a techniky ocenenie od Asociácie pre mládež, vedu a techniku.

V Slovenskej organizácii pre vesmírne aktivity konštruuje hardvér do autopilota alebo dataloger pre uchovávanie informácií o preťažení a tlaku.

Počas karantény spolupracoval na projekte Stredoškoláci učiteľom, v rámci ktorého programovali pre Ministerstvo školstva krízový informačný portál učímenadialku.sk

A vymyslel test, v ktorom sa nedá podvádzať :)

****

#NXT je miniprojekt, ktorý realizujeme počas júla v Rannej šou so Sajfom. Každé ráno Sajfa predstavuje mladých ľudí, ktorým sa v skorom veku podarili naozaj obdivuhodné veci. Rozhovor môžete v premiére počuť vždy v Rannej šou po 9:00 alebo si ho vypočuť na funradio.sk a v našich podcastoch. 

Podcast Fun rádio Podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Hudba
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.