O dva týždne štartuje nová sezóna Formuly E, prvá so štatútom majstrovstiev sveta! (S04E05)
16:06
Podcast: Formula-E.sk

O dva týždne štartuje nová sezóna Formuly E, prvá so štatútom majstrovstiev sveta! (S04E05)

12.02.2021

Nová sezóna štartuje presne o dva týždne v saudskoarabskom Rijáde. Aktuálny podcast je venovaný novinkám z Formuly E.

Nový ročník by mal byť pre Formulu E prelomový, pretože ide o prvú sezónu so štatútom majstrovstiev sveta. Žiaľ, veľkolepé plány ničí nezlomný nepriateľ COVID-19. Okrem Rijádu sa v podcaste venujeme aj novej trati v Ríme, či otázkam súvisiacim s premiérovými pretekmi v Španielsku. Okruh vo Valencii nie je pre elektrické monoposty ideálny. V hre je viacero riešení.

Mercedes sa vzhľadom na odložený štart sezóny rozhodol, že od začiatku sezóny nasadí novú pohonnú jednotku. Okrem toho zavádza novú tímovú politiku, ktorú využíva aj jeho tím v F1. Nechce opakovať chyby z vlaňajška.

Niekoľkonásobne odložený štart môže priniesť výhodu trom tímom, ktoré nasadia svoju novú pohonnú jednotku až v apríli. Medzinárodná automobilová federácia je pod tlakom, pretože niektoré tímy žiadajú úpravu pravidiel.

Nová éra Formuly E sa blíži, začne sa koncom budúceho kalendárneho roka. Okrem podoby vozidla tretej generácie netrpezlivo čakáme na mená konštruktérov, ktorých uvidíme na štartovom rošte. Zatiaľ poznáme dve: Mahindra a DS. Čoskoro by sa však mali pridať aj ďalší.

V hre sú aj nové mená. Okrem už spomínaného McLarenu či dvojice Alpine a Lotus je tu zrejme ďalší záujemca, ktorý by mal vzísť z dvojice Alfa Romeo – Maserati. A to nie je zďaleka všetko. O 50 dní štartuje premiérová sezóna nového šampionátu Extreme E.

Podcast Formula-E.sk je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Šport
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.