Dve baby o návrate Doby ľadovej
18:17

Dve baby o návrate Doby ľadovej

12.02.2021

Simona s Kristínou tentokrát rozoberajú Pleistocene rewilding, čiže obnovovania divočiny na základe toho ako fungovala v období Pleistocénu. Pleistocene rewinding je stále kontroverznou témou, ktorá však ponúka nádejné riešenia v prípade straty veľkých živočíchov. Ich náhrada zvieratami, ktoré sú im príbuzné alebo vykonávajú podobné služby v ekosystéme môže potenciálne zachovať prirodzenú rovnováhu alebo dokonca zvýšiť biodiverzitu. Zároveň však existuje risk, že novo predstavený druh bude v novom prostredí príliš úspešný a spôsobí viac škody ako úžitku, ako bolo vo viacerých prípadoch s menšími živočíchmi potvrdené. Ak chcete baby kontaktovať, najlepšie tak urobíte prostredníctvom instagramu: @dvebabyajovede

Podcast Dve baby aj o vede je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Veda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.