Dve baby o duševnom zdraví
32:45

Dve baby o duševnom zdraví

01.11.2020
O duševneom zdraví sa na Slovensku ešte stále rozpráva minimálne. Príznaky duševných porúch sa často prehliadajú alebo sú (nesprávne) zamieňané s lenivosťou, neochotou či neschopnosťou. Napriek tomu, že sa nedajú diagnostikovať, napríklad z rozboru krvnej vzorky pacienta, poruchy duševného zdravia sú reálnymi fyzickými chorobami mozgu, rovnako ako akékoľvek ochorenia iných telesných orgánov. Dve baby rozoberajú biologické pozadie depresie a chorobnej úzkosti. Hovoria tiež o náraste duševných chorôb v čase pandémie a klimatických zmien. Baby môžete kontaktovať prostredníctvom instagramu @dvebabyajovede Odporúčaný podcast: The Hilarious World of Depression Odporúčaná kniha: Úžasný svet depresie (John Moe)

Podcast Dve baby aj o vede je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Veda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.