Dve baby o motýľoch v bruchu
25:45

Dve baby o motýľoch v bruchu

15.04.2020

Sú motýle v bruchu len poetickým výmyslom alebo ich vieme vysvetliť vedeckými faktami? Dve baby sa v najnovšej epizóde ich spoločného podcastu rozprávajú o tom, ako  črevný mikrobióm ovplyvňuje psychický stav človeka. O tom, že dráhy medzi mozgom a tráviacou sústavou vedú obojsmerne aj o baktériálnych kolóniách, ktoré vysielajú signály, na čo máte v danom momente chuť.

Podcast Dve baby aj o vede je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

Kategórie: Veda
×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.