Únia chce zmeniť Google a Facebook (8. 7. 2022)
Internetové giganty budú mať ťažšie časy v Európe. Európsky parlament schválil dve smernice, ktoré regulujú firmy ako google, či Facebook. Riešiť chce dezinoformácie, nenávisť, ale aj dominantné postavenie na trhu, aplikácie, či algoritmy.
Pomôžu nové smernice tomu, aby na internete nebol priestor zahltený nenávisťou? Alebo je to len ďalšia malá aktivita, ktorá internetový hejt nezmení?
Zuzana Kovačič Hanzelová sa pýtala Ondreja Podstupku, moderátora podcastu Klik a zástupcu šéfredaktorky Denníka SME.
Zdroje zvukov: Youtube/Al Jazeera English
Odporúčanie:
New York Times urobil rebríček kníh o dezinformáciách, ktoré by ste si mali prečítať. Je tam niekoľko vynikajúcich tipov, ktoré si môžete vziať aj cez leto na pláž. Článok The Best Books to Read on Disinformation je môj zaujímavý tip na záver.
https://www.nytimes.com/2022/06/09/books/books-disinformation-fake-news.html
–
Ak máte pre nás spätnú väzbu, odkaz alebo nápad, napíšte nám na dobrerano@sme.sk
–
Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty
–
Podporte vznik podcastu Dobré ráno a kúpte si digitálne predplatné SME.sk na sme.sk/podcast
–
Odoberajte aj denný newsletter SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/brifing
–
Ďakujeme, že počúvate podcast Dobré ráno.
Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.