
Mimoriadne: Donald Trump si do Venezuely prišiel po prezidenta Madura. A po ropu
Bojové vrtuľníky, lode v pohotovosti, niekoľko hodín nezvestný venezuelský prezident s manželkou. Mimoriadne udalosti, ktoré sa v Caracase na severe Venezuely odohrali v noci z piatka na sobotu si na vrub pripísal americký prezident Donald Trump, ktorý bezprecedentný zásah v inej krajine označil za brilantný a v súlade so snahou zlikvidovať dosahy drogových kartelov v USA.
Či je Nicolas Maduro narkobarónom Venezuely a zároveň legitímnym cieľom z pohľadu bezpečnosti USA - ako o tom hovorí americký prezident, alebo ide o chuť Američanov na venezuelskú ropu, v mimoriadnom Dobrom ráne analyzovala Jana Krescanko Dibáková s vedúcim oddelenia zahraničnej redakcie denníka SME Lukášom Onderčaninom.
Spojené štáty nevylúčili ďalší útok, hoci ho zatiaľ nepovažujú za potrebný a vo Venezuele chcú mať vplyv na chod smerujúci k zmene režimu.
Zdroje zvukov: CNN, CBS News, Fox News YouTube/Associated press
–
Všetky podcasty denníka SME nájdete na sme.sk/podcasty
–
Odoberajte aj audio verziu denného newslettra SME.sk s najdôležitejšími správami na sme.sk/brifing
See omnystudio.com/listener for privacy information.
Podcast Dobré ráno | Denný podcast denníka SME je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.