Pokus-omyl. Metóda ruskej propagandy, ktorou útočí na citlivé témy v spoločnosti
Už pred vojnou na Ukrajine sa Rusko snažilo vytvoriť dojem, že je ohrozené – či už zo strany NATO alebo Ukrajiny. Po invázii na Ukrajinu sa Rusko snaží najmä ospravedlňovať svoju agresiu a pretlačiť naratív o tom, že svojimi krokmi len reaguje na provokácie oboch aktérov.
Na aké publikum Rusko cieli svoju propagandu a čo tým sleduje? Akí aktéri šíria proruské propagandistické naratívy a akým spôsobom sa šíria v informačnom priestore? Aké komunikačné kanály sú využívané pre ich šírenie? Ako vyzerá výskum proruských naratívov šírených v slovenskom informačnom priestore od začiatku vojny na Ukrajine? Ktorý zo zachytených naratívov bol najpopulárnejší a aké ďalšie témy s ním súviseli? Prečo dezinformačné naratívy šíria niektorí opoziční politici na Slovensku? Aké odlišnosti existujú v šírení proruských naratívov v rôznych krajinách a z čoho vyplývajú? Aké najvýraznejšie naratívy sa šírili napríklad v Bielorusku, Gruzínsku či Poľsku? Ako dezinformátori podchytili tému pádu rakety na poľské územie 15. novembra?
Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s analytičkou Infosecurity.sk Barborou Jamriškovou.
Epizóda podcastu vznikla s podporou Britského veľvyslanectva na Slovensku.
Podcast Disinfo Report je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.