Dezinformátori usilujú o diskreditáciu médií a mimovládnych organizácií. Posilňujú tak politický cynizmus
Na sociálnych sieťach sa darí hlavne obsahu, ktorý obsahuje emóciu. Preto sú tu populárni aktéri, ktorí produkujú nenávistný či útočný obsah, pričom sociálne siete im umožňujú jeho distribúciu k širokému publiku. Dnes na sociálnych sieťach prevláda nenávisť a úspešní sú najmä toxickí politickí aktéri.
Prečo politici dnes už nepotrebujú tradičné médiá? Ako sa im darí využívať online priestor pre šírenie svojich naratívov a ovplyvňovanie verejnej mienky? Ide o problém, ktorý je vypuklý pred konaním volieb, alebo má hlbší pôvod? Akým výzvam a ohrozeniam v súčasnosti čelia novinári pôsobiaci na Slovensku? Aké postavenie má v tomto kontexte štát? Podporuje bezpečnosť zamestnancov médií v dostatočnej miere, alebo je potrebná angažovanosť mimovládneho sektora či nadnárodných platforiem?
Prečo dezinformační aktéri usilujú o umocňovanie tzv. politického cynizmu? Ako nedôvera v politickú reprezentáciu, médiá alebo mimovládne organizácie napomáha ich zámerom? Ako sa dnes prejavuje prenikanie dezinformácií a toxickej rétoriky do mainstreamu?
Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s novinárom Aktuality.sk Matejom Príbelským.
Podcast vznikol s podporou Open Information Partnership.
Podcast Disinfo Report je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.