Dezinformačné facebookové stránky slúžia na znásobovanie vplyvu toxických naratívov politikov
V prvých mesiacoch roka sú medzi najaktívnejšími komunikátormi na slovenskom Facebooku niekoľkí politickí aktéri, ktorí komunikujú hlavne témy spojené s ruskou agresiou na Ukrajine. Ich obsah je v mnohých prípadoch veľmi toxický, útočný a obsahuje množstvo manipulačných techník.
Nakoľko sa medzi komunikátormi tém na slovenskom Facebooku objavujú rôzne dezinformačné stránky či profily webových stránok dezinformačných pseudomédií? Ktoré z týchto stránok sú v súčasnosti najúspešnejšie a aká je ich úloha vo vzťahu k politickým aktérom? Ktoré témy od začiatku roka najviac rezonovali slovenskému informačnému prostrediu?
Prečo bola prevalentnou téma odovzdania stíhačiek MiG-29 Ukrajine a aké klamlivé naratívy sa na ňu viazali? Na čo slúžia útoky na politické osobnosti, ktoré sledujeme v posledných mesiacoch v online priestore a na koho sa najviac sústredia? Akým spôsobom využíva Rusko svoje veľvyslanectvo na Slovensku pre šírenie propagandy a ovplyvňovanie verejnej mienky?
Ako bol doposiaľ na slovenskom Facebooku interpretovaný postoj Číny voči Rusku a jeho agresii na Ukrajine? Mohla táto téma slúžiť slovenským dezinformátorom na obhajobu ruského režimu?
Aj o tom v novej epizóde podcastu Disinfo Report organizácie Infosecurity.sk hovorí Tonka Zsigmondová s analytičkou Infosecurity.sk Michaelou Ružičkovou.
Podcast Disinfo Report je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.