Strava pri prevencii a liečbe rakoviny

26.01.2021

Predčasne zobrala život géniovi zo sveta technológií Stevovi Jobsovi, hercovi Patrickovi Swayzemu či spevákovi skupiny Hex Petrovi „Ďuďovi“ Dudákovi. Rakovina. Už pri vyrieknutí tejto choroby mnohým nabieha husia koža. Na Slovensku jej ročne podľahne okolo 14-tisíc ľudí. 

O tom, ako mení človeka, jeho stravovacie návyky, potreby, ako sa jej môžeme aj vďaka kvalitnej strave vyvarovať sme sa rozprávali v ďalšom podcaste z dielne Slovenského olympijského a športového výboru „Čo chutí zdraviu" s nutričnou terapeutkou v Národnom onkologickom ústave a v poradni NellaVita Petronelou Forišek Paulovou.

Čo všetko nájdete v novom podcaste Čo chutí zdraviu?

  • Ako vzniká v ľudskom tele rakovina?
  • Ako sa stravovať v rámci prevencie rakoviny?
  • Aké sú mýty a fakty o stravovaní sa počas liečby rakoviny?
  • Čo sú superpotraviny?
  • Čo je to kachexia?
  • Ako sa mení telo pacientov po vyliečení sa z rakoviny?

Podcast Čo chutí zdraviu? je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK