Dá sa predávkovať viagrou? Zakážu synefrín až po smrteľnom prípade? Výživové doplnky II.

21.06.2021

Podcast Čo chutí zdraviu sa po druhý raz ponoril do sveta doplnkov výživy. Doktor Ján Čulý nás pred nedávnom previedol svetom výroby, rozdelenia a užívania doplnkov výživy. Pri téme čiastočne zostaneme, ale posunieme ju smerom k bežným užívateľom, ako aj športovcom. Budeme sa venovať problematike dopingu, otázkam legislatívy. Moderátor Stano Benčat a jeho odborný parťák Milan „Docent“ Sedliak privítali hneď dvojicu hostí.

Prvým bol absolvent štúdia farmácie Farmaceutickej fakulte Univerzity Komenského Jaroslav Tóth, ktorý pôsobí ako odborný asistent na Katedre farmakognózie a botaniky Farmaceutickej fakulty UK, pričom sa špecializuje najmä na liečivé rastliny. Ako externý expert dlhodobo spolupracuje s Európskym úradom pre bezpečnosť potravín (EFSA).

Partnera do debaty mu robil Ing. Tomáš Pagáč, PhD. Absolvent Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU. Zamestnanec Antidopingovej agentúry SR, kde v súčasnosti vedie oddelenie testovania a prevencie. Rovnako tak pracuje ako dopingový komisár.

Čo všetko nájdete v ďalšom podcaste Čo chuti zdraviu, ktorý sa opäť zameral na tému Doplnkov výživy?

Aký je rozdiel liekom a výživovým doplnkom?

Je rozdiel medzi vitamínom C z lekaráne a z drogérie?

Ktoré výživové doplnky sú nebezpečné?

Čo obsahujú predtréningové pumpy?

Aký je rozdiel medzi synefrínom a metylsynefrínom?

Ktorá látka je zakázaná v celej Európe?

Čo spája športovcov s obéznymi ľuďmi?

Podcast Čo chutí zdraviu? je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.
OK