Pandémia obezity
58:06

Pandémia obezity

30.11.2020

Slovenský olympijský a športový výbor si pre vás pripravil veľkú chuťovku, jednohubku, créme de la créme na podcastovej scéne – Čo chutí zdraviu.

V úvodnom diele podcastu sa Stanislav Benčat a Milan Sedliak, vedecký pracovník na Fakulte telesnej výchovy a športu Univerzity Komenského v Bratislave, rozprávali s doktorkou Adelou Penesovou, ktorá pracuje v Biomedicínskom centre Slovenskej akadémie vied, kde sa venuje výskumu obezity, diabetu, hypertenzie či sklerózy multiplex. Je členkou odborných lekárskych a vedeckých spoločností, má bohaté skúsenosti z pôsobenia v prestížnych inštitúciách v zahraničí. Je autorkou alebo spoluautorkou viac ako 50 vedeckých publikácií a predsedníčkou Slovenskej asociácie pre výživu a prevenciu.

V pilotnom vydaní podcastu Čo chutí zdraviu sme sa rozprávali o pandémii obezity.

Čo všetko nájdete v novom podcaste Čo chutí zdraviu?

  • Je obezita choroba?
  • Aký je rozdiel medzi obezitou a nadváhou?
  • Ako sa dá liečiť?
  • Čo je zdravšie – byť chudý a fyzicky neaktívny alebo aktívny s nadváhou?
  • Ako veľmi nebezpečné je stravovať sa vo fastfoodoch?
  • Prečo niektorí ľudia zo stresu chudnú a iní priberajú?
  • Môžu obézni ľudia pomýšľať na sexuálnu aktivitu?
  • Ako sa dá vyvarovať cukrovke?

Podcast Čo chutí zdraviu? je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.