#015 — O pôste
35:26

#015 — O pôste

17.02.2021
Pôst akoby patril medzi zabudnuté praktiky súčasného kresťanstva. Často sa spája s nelákavou predstavou, čo človek musí, čo by mal a čo nesmie. Na druhej strane, akoby pôst objavovali nanovo sekulárni ľudia. Ale v čom je potom rozdiel medzi kresťanským pôstom a napr. nejakou diétou? A od čoho sa odvíja tradícia pôstu v cirkvi? Môžeme vnímať pôst aj ako radosť? Prečo a ako ho praktizovať? A ako začať? O pôstnom období, ktoré predchádza Veľkej Noci, ako aj o samotnom pôste sa rozpráva Ondrej Kolárovský s Ľubomírom Ďuračkom a Zdenkom Brtáňom. Hovoria o svojich skúsenostiach, prínose i výzvach v súvislosti s pôstom. Ľubo pôsobí ako farár v Novom Meste nad Váhom a Zdenko je angažovaný laik žijúci neďaleko Košíc. Prinášajú pohľady rôznych rodín a životov, ktoré môžu byť pre nás pozvaním k objavovaniu skutočne dobrého pôstu.

Podcast CHCEMVIAC podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.