39:59
Podcast: CHCEMVIAC podcast
#016 — Ako viesť svoju domácnosť za Ježišom?
10.03.2021
Je problém, že sú zavreté kostoly? Škodí to našej viere? Dá sa nasledovať Ježiša, aj v takýchto časoch?
O deťoch, o výchove, o tom, ako vedieme svoje rodiny za Ježišom. Naplno ľudsky, s chybami a nedokonalosťami za dokonalým Bohom. Podcast v ktorom sa spoločne rozprávali a hľadali odpovede Martin Viglaš, Ed Rumbold a Martin Uhriňák.
V podcaste sme si kládli aj tieto otázky:
Akým spôsobom vedieme svoje rodiny za Pánom Bohom?
Ako vyzerá náš bežný denný rytmus? Ako sa stretávame s Pánom Bohom u nás doma?
Ide všetko vždy ideálne?
Martin Viglaš je teológ, komunikátor a bloger. Miluje technologické novinky, rád sa učí a skúša nové veci, chce niekedy zabehnúť maratón, je šťastne ženatý a má štyri deti. Verí, že zmysel života sa neskrýva v chodení do práce, zveľaďovaní majetku, nezabudnuteľných zážitkoch ani v rodinných vzťahoch.
Ed Rumbold je otec piatich detí, misionár, ktorý sa v roku 2010 presťahoval na Slovensko s celou svojou rodinou. Je riaditeľom športovej misie EDGE v rámci misijnej organizácie TC Kompas. Spolu so svojou rodinou chcú aj prostredníctvom športu hovoriť dobrú správu o Kristovi ľuďom, ktorí by bežne do kostola neprišli.
Martin Uhriňák sa narodil pri raji (ale Slovenskom), je kazateľom Cirkvi Bratskej a pôsobí v Bardejove. Pri svojej žene sa učí byť Božím mužom a pri svojich dvoch deťoch dobrým otcom. Má rád dobré knihy a šport. Príroda je pre neho radosťou a dobrí priatelia darom. Kristova milosť je pre neho nepochopiteľný zazrák.
Podcast CHCEMVIAC podcast je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.
Kategórie: Viera a náboženstvo