Milan Jurky - Starší úradníci podľa mladých farmárov nechápu, aký majú problém dostať sa k pôde
21:36

Milan Jurky - Starší úradníci podľa mladých farmárov nechápu, aký majú problém dostať sa k pôde

22.01.2020
Týka sa to miliónov vlastníkov pôdy a farmárov. Komplikuje obrábanie pôdy, či obchodovanie s pozemkami. Je to problém, ktorý sa rieši len raz za niekoľko generácií, či raz za sto rokov a stojí stovky miliónov eur. Vláda chcela v najbližších tridsiatich rokoch riešiť rozdrobenosť vlastníctva pôdy – takzvanú komasáciu, alebo sceľovanie pozemkov, ktoré nás dobiehajú ešte z čias Rakúsko-Uhorska. Prezidentka predložený zákon vetovala a aktuálny parlament jej rozhodnutie na svojej poslednej schôdzi neprelomil... Celý článok: https://www.expres.sk/209581/starsi-uradnici-podla-mladych-farmarov-nechapu-aky-maju-problem-dostat-sa-k-pode/

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.