Peter Celec - Plošné testovanie pomôže, vláda však mohla ľudí viac motivovať k účasti
35:16

Peter Celec - Plošné testovanie pomôže, vláda však mohla ľudí viac motivovať k účasti

21.10.2020
4997 odberových miestností, 20 000 zdravotníkov, milióny testov. Desiatky tisíc vojakov, policajtov či hasičov. Operácia Spoločná zodpovednosť a celoplošné testovanie na COVID19 nás čaká už o dva týždne. Dvojnásobné testovanie počas dvoch víkendov. Štát si celý experiment najskôr vyskúša v Bardejove, Dolnom Kubíne a Tvrdošíne. Za neotestovanie hrozí zákaz vychádzania, v opačnom prípade pokuta 1659 eur. Aký má vlastne celoplošné testovanie význam a čo je jeho cieľom? Bude celý projekt bezpečný a dokážu vojaci zabezpečiť každé odberové miesto tak, aby sme sa domov nevrátili infikovaní? Koľko ľudí musí prísť, aby to celé malo význam? Braňo Závodský sa rozprával infektológom profesorom Pavlom Jarčuškom a molekulárnym biológom docentom Petrom Celecom. Celý článok: https://www.expres.sk/231790/plosne-testovanie-pomoze-vlada-vsak-mohla-ludi-viac-motivovat-k-ucasti-hovori-peter-celec/

Podcast Braňo Závodský Naživo je vložený na túto stránku z otvoreného informačného zdroja RSS. Všetky informácie, texty, predmety ochrany a ďalšie metadáta z informačného zdroja RSS sú majetkom autora podcastu a nie sú vlastníctvom prevádzkovateľa Podmaz, ktorý ani nevytvára ani nezodpovedá za ich obsah podcastov. Ak máš za to, že podcast porušuje práva iných osôb alebo pravidlá Podmaz, môžeš nahlásiť obsah. Ak je toto tvoj podcast a chceš získať kontrolu nad týmto profilom klikni sem.

×
Náš web používa cookies, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie a skvalitňovanie jeho služieb, bez osobnej identifikácie jednotlivých používateľov. Pri používaní nášho webu však môžu naši partneri využívať cookies, ktoré sú personalizované, ale iba v prípade ak ste im už takýto súhlas udelili. Chcem vedieť viac.